EEN TRADITIE MET TOEKOMST 'Kerckhaert is the world's largest independent manufac turer of horseshoes. To achieve its premier position, the company has always upheld its core values: total commit ment to dealers and uncompromising product innovation and quality since it was frst founded in The Netherlands in 1976. Managed by four generations of the Kerckhaert fami ly, the company has always maintained its lead not only by never failing to recognize market changes, but also setting trends for others to follow. The first major change came when the motor vehicle redefined the horse as a sports and recreational animal instead of a primary means of trans portation. Kerckhaert was first to respond to this change by extending its range of products to suit the needs of the sports enthusiast. Today, with more than 900 different styles in the Kerckhaert product range, and with new hor seshoes being continuously introduced, Kerckhaert remains the leader in the f eld.' Door Paul van der Velde Het bovenstaande staat te lezen op de website www.kerckhaert.com en geeft een eerste idee van hoe het in Vogelwaarde en Hulst gevestigde bedrijf zich ziet. De news-sectie van die website bevat geen nieuws. Dat is onterecht want eind oktober werd op het Hulsterse industrieterrein een expeditiecen trum in gebruik genomen. Van daaruit worden niet alleen alle Kerclchaert-producten verzonden want die is tevens een one-stop supplier van alle topmer ken op het terrein van de zorg voor hoeven. Ik heb er een gesprek met A.J. Compiet, die nieuwbouw en onderhoud van gebouwen in zijn portefeuille heeft en als woordvoerder van de familie Kerckhaert optreedt. Een grote familie Tot de Tweede Wereldoorlog produceerde Kerckhaert handmatig hoefijzers voor trekpaarden en was het assortiment heel beperkt. Met de mechanisering van de landbouwsector na die oorlog verdween het paard uit het plattelandsbeeld en stortte Kerckhaert zich op een aanverwante markt. Omdat de familie zelf een paardenstoeterij had, lag het voor de hand dat ren paarden het nieuwe werkterrein zouden worden. De huidige directeur Rudy Kerckhaert besloot begin jaren zestig over te stappen op de machinale vervaardiging van hoefijzers. De hiervoor benodigde machines wer den door hem ontwikkeld en gebouwd. Het aantal werknemers groeide uit van tien toen naar meer dan 43 Zeeuws Tijdschrift 2005/5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 45