Pas wanneer de hoefijzers 'pasten' werden ze op de markt gebracht. Kerckhaert is mondiaal gezien marktleider. Als grootste concurrent ziet Compiet het Zweedse Mustad (1885), net als Kerckhaert een familiebedrijf. Die komen ze tegen op grote beurzen zoals in Dubai en Melbourne. Compiet: 'Elke keer als wij op de beurs staan, komt de heerser van Dubai, sjeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum, met een heel gevolg onze stand bezoeken. Dan moet iedereen de hal verlaten zodat de Sjeik op zijn gemak onze producten kan bestuderen. Hij en zijn familie zijn enorme paar denliefhebbers en bestellen het nodige. De beurs van Melbourne is rond de Melbourne Cup, de eerste dinsdag van november. Heel het openbare leven van Australië staat in het teken van die cup. Het is een enorme kick als de winnaar op Kerckhaert Horseshoes draaft. Als dat gebeurt zie je de verkoop cijfers direct stijgen. Zo ook na de Olympische Spelen in Sydney (2000) want daar liepen alle paarden op hoefijzers van Kerckhaert inclusief het winnende paard van Anlcie van Grunsven.' De markt voor ren paarden is een groeimarkt. Het paard is volledig terug in het plattelandsbeeld want de 400.000 hobbypaar- den van nu overtreffen in aantal de werkpaarden van voor de Tweede Wereldoorlog. De keuze voor die tak van bedrijf heeft Kerckhaert geen windeieren gelegd. Het is een gezond bedrijf maar omzetcijfers wil Compiet niet geven. Ik schat de omzet in de buurt van de 15 miljoen euro. Onlangs kocht Kerckhaert een vijf-assige freesbank van 250.000 euro. Nu kan het zelf de mallen voor de hoefijzers maken. De vernieuwing staat niet stil. In de toekomst verwacht Compiet dat er nog meer aan Research en Development zal worden gedaan. Hij weet niet of er universitair hoefijzeronderzoelc wordt gedaan maar dat is niet echt van belang want Kerckhaert zeifis de 'hoefijzeruniversiteit''Decades of experience and technological development have come together to provide unmatched production efficiency and flexibility. Add to this combination patented designs, pro prietary materials and processes, and a dedicated product development programme, Kerckhaert will continue to deliver products to suit the exacting requirements of world markets. Think global, act local Naast de no medewerkers die in Vogelwaarde en Hulst werken (daargelaten werkkrachten in toeleveringsbe drijven), telt het bedrijf nog eens 140 medewerkers in het buitenland die werkzaam zijn bij het hechte Kerckhaert dealernetwerk dat in zestig landen actief is. De dealers krijgen niet alleen technische ondersteuning maar komen dikwijls bij elkaar om kennis en informa tie uit te wisselen en de nieuwste trends te bespreken. Hierdoor wordt de competitiviteit gegarandeerd. De meeste omzet haalt Kerckhaert in Amerika, Australië, het Midden-Oosten en Europa. Azië lonkt. Terwijl Kerckhaert een internationaal opererend bedrijf is, wordt in zoverre het de Nederlandse vesti ging betreft vooral samengewerkt met lokale onder nemers. Zo is het expeditiecentrum gerealiseerd door Van Kerclchoven Bouw, Poppe Installatietechniek en IZG Staalconstructie allemaal uit Kloosterzande, Elektra 21 uit Terneuzen en Wentzler schildersbedrijf uit St. Jansteen. Voor het transport van zijn producten worden transportbedrijf Tieleman uit Kloosterzande en Scheerders Transport uit Vogelwaarde ingescha keld. De keuze voor lokale ondernemers ziet Compiet als een logische omdat zo de bedrijvigheid en werk gelegenheid in de streek op peil blijft. Kerckhaert is sinds kort lid van de Ondernemersvereniging Hogeweg. Daarmee wordt vooral schaalvoordeel gehaald. Zo namen aan de cursus vorkheftruckchauf feur 50 werknemers van de leden van de vereniging deel. De cursus werd zo goedkoper en schiep tevens een band tussen de werknemers van de verschillende bedrijven. Verder verzorgt Kerckhaert rondleidingen voor leraren en leerlingen van vmbo's en sponsort het wel eens Zeeuws-Vlaamse verenigingen. Wat zijn de toekomstplannen van Kerckhaert? Compiet wil er nog niet veel over kwijt behalve dan dat het bedrijf meer naar buiten gaat treden en de Aziatische markt op wil. Dus eindig ik bij de bron waar ik ben begonnen: www.kerckhaert.com. 'With Kerckhaert's dedication to improving products, processes, service levels, combined with the traditional craftsmanship of yesterday, Kerckhaert has guaranteed its future as a leader in horseshoes and farrier-related products. Kerckhaert is looking towards new markets, new dealers...You.' 46 Ze euws Tijdschrift 2005/5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 48