Rechts een tekening van Willem J. Lenssinck (1947) in het gastenboek van de Campveerse Toren, 2001. Links een portret van Willem Lenssinck door Catherine Lenssinck -Laimböck Vermeulen. Willem Lenssinck is beeldhouwer-designer; vooral bronzen beelden met thema's als wachters, stieren en vrouwelijk naakt en verder - onder de naam LSDesign - lichtobjecten en meubels. zien we een stroom van bruidspaartjes die hier met hun huwelijksbootje aanlegden en natuurlijk de grote schare toeristen uit Nederland, België, Duitsland, Italië en de Verenigde Staten. De Amerikanen komen naar Veere om het woonhuis van de in Amerika beroemde Nederlandse schrijver Hendrik Willem van Loon te bezoeken. Ook uit Japan, het Midden-Oosten en andere exotische oorden komen de bezoekers naar de toren. In totaal tellen we in de vijf grote gasten boeken ruim zeventig nationaliteiten. Vergeet niet dat Veere voor de Tweede Wereldoorlog en in de jaren vijftig en zestig reisdoel is voor dagjestoeristen en de toren is het stralende middelpunt daarvan. En laten we in deze opsomming de Belgische leden van het Uylenspiegel genootschap niet vergeten. Ze komen regelmatig naar de toren om te herdenken dat Charles de Coster zijn held Tijl de toren te vuur en te zwaard heeft laten verdedigen. Er is in het begin van de vorige eeuw zelfs een kinderboek verschenen met de toren als middelpunt. Illustere bezoekers van de Campveerse Toren zijn naast Willem van Oranje en zijn nazaten, de graven van Egmond en Hoorne, allebei stadhouders en ook Markies van Veere en Vlissingen. Verder noemen we Tsaar Peter de Grote, Reinier en Gracia van Monaco, Albert II koning van België en zeer veel prominenten, politici zowel als captains of industry. Ze staan allemaal in de gastenboeken. Veel schrijvers, kunstenaars en artiesten komen aan, soms wel voor enkele weken. De vele doeken van grote en kleine schilders zijn daarvan stille getuigen, waarbij de bonte collectie van Dirk Jan Koets, de werken van Charley Toorop en het 14 Zeeuws Tijdschrift 2005/7

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 16