Tekening van Jan Asselbergs (1937) in het gastenboek van de Tekening van Wim Vaarzon Morel jr. (1931) in het gasten- Campveerse Toren, 2000. Jan Asselbergs is schilder, tekenaar en boek van de Campveerse Toren, 2005. Wim is tekenaar en graficus. Voor hij definitief koos voor de schilderkunst was hij aquarellist van vooral paarden, water en schepen. zanger, componist, journalist, muzikant en troubadour. In 2005 verscheen een monografie waaruit blijkt dat zijn leven en werk onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn (Jan Asselbergs. Een kleurrijk leven, Johanna Jacobs, Waanders 2005) grote collectieve doek in de eetkamer opvallen. Bertus Aafjes, Nescio, Viruly en Charles de Coster hebben een hotelkamer in de toren als tijdelijke werkplek gebruikt. Henri Cassiers, Anton Pieck, Walter Vaes, Charley Toorop, Karei Appel, Jan Wolkers, Eppo Doeve, Peter van Straaten en vele andere beeldend kunstenaars laten zich door het licht en de lucht van Walcheren of door elkaar inspireren en tekenen in de gastenboeken. Een lange rij van meer of minder bekende artiesten als Conny Stuart, Wim Sonneveld, Seth Gaaikema, Youp van 't Hek en Albert Mol passeert de revue, vaak in verband met optredens in Middelburg of Vlissingen. Zonder uitzondering laten ze een boodschap achter. Hendrina Ook anno 2005 is er nog steeds een gastenboek. Nu is Hendrina van Cranenburgh de gastvrouw. De zorg om de historie van de toren heeft zij van haar vader overgenomen. Ze koestert de vele mooie schilderijen en voegt als het even kan, met zorg uitgezochte doe ken aan de verzameling toe. Groot is haar verdriet over de verkoop van de toren. 'Zo ga je niet met je eigen geschiedenis om. Toen de gemeente Veere haar eigen toren voor een symbolische euro verkocht aan Vereniging Hendrick de Keyser, voelde dat als een mes in mijn hart en was ik boos. Een raadslid memo reerde dat Veere in de zeventiende eeuw de eerste toren was kwijtgeraakt en "nu eindelijk verlost was van de andere".' Inmiddels is de vrede weer gesloten. Maar dat alles zal haar er niet van weerhouden om voor 'haar toren te zorgen' en om van de nieuwe tijd ook weer geschiedenis te maken in haar gastenboeken. 15 Zeeuws Tijdschrift 2003/7

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 17