ZEEUWS 1SCHR Jaargang 55, nummer 7 special, 2005 Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Marcel Migo, Oscar Steens, Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Castredacteur Will Jansen Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), D. van den Bout, A.L. Oosthoek, K. Scherphuis Adres Postbus 503, 4330 AM Middelburg telefoon 0114 - 322878, bestuur@zeeuwstijdschrift.nl redactie@zeeuwstijdschrift.nl www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt vijf keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 39,50 euro franco per post. Opzegging dient schriftelijk te geschieden twee maanden voor het einde van het lopende jaar. Advertentieacquisitie Rita Oomen telefoon 0167 - 563401, fax 0167 - 561200, japm.oomen@nedconnect.nl Vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Pitman Grafisch Bedrijf B.V, 2005 Zeeuws Tijdschrift ISSN 0166-5154 De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die des ondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. Afbeelding voorkant: W.O. J. Nieuwenkamp (1874-1950), Campveerse Toren, pentekening op rijstpapier, 1905, collectie Vortex. Afbeelding hierboven: Rosa Pauwaert-Vaerwyck (1887-1966), Campveerse Toren, z.j., collectie Van Cranenburgh. Afbeelding achterkant: tekening en tekst van Ada en Geesje van der Poel, in het gastenboek van de Campveerse Toren (1949), 'De mooiste kamers, het lekkerste eten, de gezellige gastheer Will Jansen schetst de geschiedenis van de toren die in 1350 is gebot .vd en heel wat gedaantewisselingen heeft ondergaan en in die periode een bonte stoet aan bekende personen zag voorbijtrekken: van Willem van Oranje tot Beatrix en van Karei Appel tot Jan Wolkers. De laatste zesrg jaar wordt het restaurant geleid door de familie Van Cranenburgh. Hendrina van Cranenburgh heeft nu de leiding over de Campveerse Toren die onlangs door Stichting Hendrik de Keijser van de gemeente Veere is aangekocht. Met dezelfde passie als haar vader waakt ze ove dit bezondere culturele erfgoed. Daartoe horen zeker de gastenboeken van de Campveerse Toren. Daarin is een schat aan woord en beeld te vinden van bekende en minder bekende mensen die hun ervaringen tijdens hun verblijf in de Campveerse Toren hebben vastgelegd. De illustraties in deze publicatie komen vrijwel allemaal uit die gastenboe- ken. Een enkele afbeeldingen afkomstig uit de rijk gevarieerde colle tie Van Cranenbrurgh die vooral kunstwerken bevat welke Veere en de Campveerse Toren tot onderwerp hebben. Het Zeeuws Tijdschrift prijst zich gelukkig dat het in deze special voo het eerst afbeeldingen van onbekende werken van kunstenaars als K rel Appel, Jan Wolkers, Ina Rahussen en Maurice C. Pauwaert en illustr 1- toren als Eppo Doeve, Peter van Straaten, Jo Spier en Cees Bantzingi r de wereld in kan sturen. Daarnaast, niet minder interessant, zijn er schriftelijke impressies van mensen als Georgette Hagendoorn, Max Tailleur (Wat jammer dat Veere zo ver van Mokum is1), Viruly, Bertus Aafjes, Rainier en Grace van Monaco, Tom Manders (alias Dorus), pre mier Pengel van Suriname, Koning Boudewijn van België en zijn br< er prins Albert, premier Lubbers en zijn Belgische collega Martens, Kitty Courbois, Ton van Duinhoven, Rinus Ferdinandusse en Youp van 't Hek Het schatgraven in de Campveerse Toren heeft veel opgeleverd maar nog lang niet alle juwelen zijn opgediept. Ongetwijfeld zal er in de toeko: 1st een uitgebreidere publicatie aan de Campveerse Toren worden gewijd. Daar zien we met grote belangstelling naar uit. Paul van der Velde, hoofdredacteur Zeeuws Tijdschrift 1

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 2