janneke Rottier, Dijk, 2005, olie op doek, 80 x 100 cm. Hoe meer rust, leegte en ruimte, hoe beter Degenen die het liefst alleen maar schilderen, voldoen meer aan mijn net geschetste verwachtingspatroon. Hopelijk zal het 'lidmaatschap' van de Zeeuwse Nieuwe hun ster doen rijzen. Van Janneke Rottier (1949, Kapelle) kan ik werk live bekijken. Haar schilderijen tekenen een zoek tocht af door het landschap. 'Het lege landschap van Zeeland met haar steeds wisselende gezichten vormt mijn inspiratiebron. Ik voel me verwant met schilders als Casper David Friedrich en Anselm Kiefer maar put ook inspiratie uit gedichten van Hans Warren en filosofisch werk van Ton Lemaire.' Ze is pas drie jaar geleden afgestudeerd in Tilburg maar ze schildert al haar hele leven. Dankzij haar ontmoeting met men sen van G2A beschikt ze nu over een ruimer atelier, neemt deel aan gezamenlijke projecten en is een tijdje geleden bestuurslid geworden. Onlangs ontving ze een uitnodiging voor een tentoonstelling in het museum van Nagele in de Noordoostpolder, samen met een landschapsarchitect. Op mijn vraag naar haar Michiel Paalvast, collage van werken (gemengde technieken). heeft verruild voor de ruimte en de natuur van Noord- Beveland. Met die natuur en de elementen ging hij als kunstenaar aan de slag. Gevonden hout, zand, oesters en glas transformeerde hij in zee- en vlie gende vormen. Dankzij zijn ruimtelijk en technisch inzicht maakt deze autodidact monumentale, metalen constructies geïnspireerd op de beweging van en door water en wind. Zijn zakelijke instelling komt beter tot wasdom nu hij zekerder is over zijn werk. Hierover vertelt hij: 'Eerst moet je op een artistiek spoor zitten waarmee je voor de dag kan komen. Van dit voorlaatste jaar van de WIK profiteer ik door kansen te creëren op betaalde opdrachten en andere verkoopactiviteiten te ontplooien, zoals een website en verkoopexposities in de provincie en daarbuiten.2 Daar heb ik behoorlijk in geïnvesteerd, door geld te lenen. Want het lijkt wel charmant om via via aan materialen te komen om weer een werk te kunnen maken maar ik zou liever geld op mijn rekening hebben staan om naar de groothandel te kunnen.' 39 Zeeuws Tijdschrift 2006/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 43