11 l6 2,6 Binnen 19 23 Jaargang 56, nummer 3-4, 2006 Redactie johan de Koning (gastredacteur), Marcel Migo, Daphne Pappers, Oscar Steens, Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Vaste medewerkers Markus van der Craaff (tekening), Jan Kuipers, Anda van Riet (fotograaf), André van der Veeke Aan dit nummer werkten mee Kees Cijsouw, Kathrin M. Ginsberg, Jan van Heemst, Willem Heijbroek, Evert de longh, Karlijn Toebast, Taco Tuinhof Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), D. van den Bout, A.L. Oosthoek, K. Scherphuis Adres Postbus 503, 4330 AM Middelburg, tel 0114 - 322878, redactie@zeeuwstijdschrift.nl, www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt vijf keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 39,50 euro franco per post. Abonneren kan telefonisch of via de website. Opzegging dient schriftelijk te geschieden twee maanden voor het einde van het lopende jaar. Advertentieacquisitie Rita Oomen, tel 0167 - 563401, fax 0167 - 561200, japm.oomen@nedconnect.nl vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Pitman Grafisch Bedrijf B.V, Subsidiegevers Provincie Zeeland, BNA Kring Zeeland adverteerders Koninklijke Zeelandia Groep b.v., Zeeland Seaports, Provinciale Zeeuwse Courant, Galerie De Vier Gemeten Middelburg, de Drukkery Middelburg, Boekhandel Basting Oostburg, Boekhandel De Vries Zierikzee, Boekhandel De Koperen Tuin Goes, Auberge De Campveerse Toren te Veere, Pitman Grafisch Bedrijf B.V., SchultingS. Partners Middelburg, Douwe Eisenga. BNA, Ton Altena Architekt, Archikon b.v., Architectenalliantie de putter van bebber minnen bv, Architektenburo Fierloos, CBK Zeeland, Laboratorium voor Architektuur, F3 Architectuur, hb-architecten, de Gaaij architectuur, Rothuizen van Doorn 't Hooft, WTS Architecten 2006 Zeeuws Tijdschrift, ISSN 0166-5154 De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die des ondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. Het sublieme Zeeland Het verdichten van de stad en het legen van het platteland in samenhang met Lands Art-projecten leidt tot een integrale aanpak van de Zeeuwse ruimte, meent Paul van der Velde. Het sublieme van Zeeland wordt daarmee versterkt. Fascinatie voor de stad. Honoré Rottier en de 'totale stedelijke omgeving' Jan Kuipers sprak met de stedenbouwkundige Honoré Rottier die na zijn carrière terugkeerde naar zijn geboortedorp St. Jansteen. Hij pleit voor verdichting van de verstedelijkte gebie den in Zeeland en voor het behoud van het open platteland. Boerderijarchitectuur na de Tweede Wereldoorlog De architect Taco Tuinhof beschrijft welke factoren na de Tweede Wereldoorlog en de Watersnoodramp van invloed zijn geweest op de boerderijbouw. Kunst (in opdracht) in de gebouwde omgeving Daphne Pappers vergelijkt drie kunstwerken die in opdracht gemaakt zijn. Landschap Kunst Kathrin M. Ginsberg, directeur CBK Zeeland, zit in de werk groep Land Art die ernaar streeft in de komende jaren land art-projecten in Zeeland te realiseren. Er zijn er al twee: de Abri Kathedraal van Marinus Boezem op Neeltje Jans en de Uitzichtpunten van Harry Vandervliet op Walcheren. Een voorbeeld voor de toekomst. De populariteit van vooroorlogse wijken De architect Taco Tuinhof pleit in zijn bijdrage voor een her waardering van de architectonische principes van de vooroor logse wijkarchitectuur die door de Delftse of Amsterdamse school zijn geïnspireerd. Stad met een klein verleden André van der Veeke komt op het spoor van een merkwaar dig sociologisch fenomeen: elke keer als er in Temeuzen een nieuwe woonwijk wordt gebouwd, pakt iedereen die erbij wil horen zijn bullen en strijkt er neer. 25 Sponsor gezocht! Zeeuwse Boekenprijs 2006 De fotografe Anda van Riet legde op diverse plaatsen in Zeeland interieurs vast.

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 2