3° 33 36 39 42 45 47 Herontwikkeling van verlaten haventerreinen in Rotterdam, Antwerpen en Vlissingen De architect Johan de Koning sprak met stedenbouwkundige René Daniëls en Monique de Knegt, projectleider Stadshavens Rotterdam, over de ontwikkeling van de haventerreinen in Rotterdam en Antwerpen. Volgens De Koning kan er van deze voorbeelden geleerd worden voor Vlissingen. Nieuw Vlissingen Willem Heijbroek en Evert de Iongh, respectievelijk voorzitter en technisch adviseur van de Provinciale Commissie Zeeland van de Bond Heemschut, geven hun visie op de herontwikke ling van Vlissingen, nu door de verplaatsing van de scheeps werf De Schelde de mogelijkheid is ontstaan de meer dan 130 jaar in tweeën gedeelde binnenstad weer samen te voegen. Jan van Munster creëert het IK-eiland Er komt een eiland bij in Zeeland. Daphne Pappers sprak met de internationaal bekende kunstenaar Jan van Munster die het zogenoemde IK-eiland heeft ontworpen. Kustarchitectuur bestaat toch! Johan de Koning die vorig jaar nog beweerde dat kustar chitectuur niet bestaat, komt daar in zijn bijdrage op terug. Voorlopig omschrijft hij kustarchitectuur als een die het karak ter heeft van dijken en waterwerken: sober, doelmatig, kloek, robuust en bestand tegen de elementen. Nieuw TIJ, een impuls voor Zeeland; (ver)nieuwen(dje woonvormen in de polder Karlijn Toebast beschrijft het project van Stichting Het Zeeuws Gezicht dat een impuls wil geven aan het debat over de omge ving in Zeeland tussen professionals en leken. Architectuur in het ZT. Van historie naar bruikbaar product Marcel Migo wandelt door de jaargangen van het ZT en situ eert de omslag in belangstelling voor architectuur rond 1990. Signalementen en Zeeuwse Boekentoptien Jan Kuipers bespreekt boeken over scheepsarchitectuur en het maritieme leven. Jan van Heemst staat stil bij de 'bestseller' De architectuur van het geluk van A. de Botton. Kees Cijsouw bespreekt de nieuwste cd van Douwe Eisenga, Rose Road - City Lines. voorkant: Marius Boezem, Abri Kathedraal, 1994. Foto: Anda van Riet 1 Zeeuws Tijdschrift 2006/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 3