vakantieparken of uitbreidingswijken rond historische dorpskernen. Het Zeeuwse Gezicht oppert met een schone lei te beginnen en vroeg vormgevers een visie te ontwikkelen, in woord en beeld, voor het nieuwe of vernieuwende wonen in het landelijk gebied van de provincie Zeeland. Frisse blik De prijsvraag is nationaal bekendgemaakt en biedt de mogelijkheid aan ontwerpers uit het hele land om met een frisse blik Zeeland te bekijken en een uit spraak te doen over hun visie op vernieuwende woon vormen in het buitengebied in de provincie Zeeland. Wellicht dat ontwerpers uit onze noordelijk gelegen provincies - bekend door bijvoorbeeld de Blauwe Stad in Groningen en de originele revitalisatie van verscheidene dorpen in Friesland - met verrassende ideeën komen. Hoe de ontwerpen voor (verjnieuw(d)e woonvormen in de polder eruit komen te zien is op het moment van schrijven nog niet bekend maar één ding is zeker, het zal niet makkelijk zijn met een ontwerp te komen dat aan ieders wensen voldoet. Toerisme, natuur, woningbouwcorporaties, rust, ruimte, cultuur, politiek, economie zijn slechts enkele voorbeelden van factoren die daarbij een rol spelen. Door de mogelijkheid om aan deze prijsvraag mee te doen met een multidisciplinair ontwerpteam hoopt de organisatie op geïntegreerde ontwerpen en mogelijk innovatieve oplossingen voor de toekomst. Stichting Het Zeeuwse Gezicht hecht veel waarde aan de mening van de Zeeuw over zijn of haar leef omgeving en aan de interactie tussen de Zeeuwen en de ontwerpers van Zeeland. De Zeeuw bepaalt in deze prijsvraag dan ook welk ontwerp voor Nieuw TIJ, een impuls voor Zeeland de publieksprijs wint. Nieuw TIJ hoopt dat de resultaten van de ideeënprijsvraag veel Zeeuwen, van bewoners tot beleidsmakers, aan het denken zet over de eigen gebouwde en onbebouwde omgeving. Voor meer informatie: www.nieuwtij.nl:www.boerenbouwen.nl. De inzendingen van de prijsvraag worden tentoongesteld tijdens de expositie van 4 juni t/m 2 juli 2006 in het CBKZeeland en daarna gepubliceerd worden op www.nieuwtij.nl. Tevens wordt er een boek uitgebracht waarin de ontwerpen en het juryrapport zijn opgenomen. De jury bestaat uit Harry van Waveren (juryvoorzitter, gedepu teerde Provincie Zeeland), fan Brouwer (architect), bOb Van Reeth (architect), Adriaan Geuze (landschapsarchitect steden bouwkundige) en Bert Steinmetz (journalist Het Parool). De juryleden zullen tevens zitting nemen in het panel tijdens het debat over Nieuw TI) - een impuls voor Zeeland - op zaterdag 24 juni, de Dag van de Architectuur 2006. 44 Zeeuws Tijdschrift 2006/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 46