26 Van Walslurpers en landlubbers. Michiel de Ruyter in de ban van de De Witten 35 Een zeeleeuw die zowel met gebeden als wapens streed. Michiel de Ruyter in beeld 39 Nationalisme met een knipoog. Michiel de Ruyter in het Historisch Café 45 De Ruyter-publicaties aan de horizon 49 Signalementen BEW. EX. 1 s^/0DEL8 0$^ 24 Blauw geruite kiel De Vlissinger Wim Hofman hoorde als kleine jongen uiteenlopende meningen over De Ruyter. Hij leerde het lied De draaiersjongen maar de melodie stond hem niet aan en hij geloofde nog minder dat de stoere elfjarige Michiel in een sullige blauw geruite kiel liep. De Zeeuwse maritiem historicus Doeke Roos roemt vooral de loyaliteit van De Ruyter aan de Staten Generaal en de De Witten in het bijzonder en haalt zijn stokpaard van stal door nogmaals te pleiten voor een afzonderlijke analyse van de Zeeuwse zeegeschiedenis. 30 We dare not meet him with our fleet. De Ruyter-her- denking van 1907 in Vlissingen Paul van der Velde ontdekt dat het voornaamste doel van De Ruyter-herdenking in 1907 de oprichting was van de in 1909 geopende Zeevaartschool De Ruyter. Tevens ziet hij de herdenking als een teken van de nauwe samenwerking tussen Nederland en Duitsland. Francisca van Vloten laat zowel portretten van De Ruyter passeren als fraaie zeegezichten van de Van de Veldes die veel inspiratie hebben geput uit De Ruyters zeeslagen. Het Historisch Café liet drie historici over het belang van De Ruyter discussiëren. Ze waren het erover eens dat De Ruyter de grootste zeeheld van Nederland is maar over zijn belang in het heden liepen de meningen uiteen. 42 Michiel de Ruyterjaar: een selectie uit de evenementen Lineke Broos belicht meer dan tien publicaties die in het komend jaar staan te verschijnen met De Ruyter als centrale thema of uitgangspunt. Samenstelling door Jan Kujpers. 1 Zeeuws Tijdschrift 2006/5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 3