MICHIEL DE RUYTER JAAR een selectie uit de evenementen I ft ft Op 24 maart 2007 is het 400 jaar geleden dat Michiel Adriaenszoon de Ruyter in Vlissingen werd geboren.Ter herdenking van één van de grootste Nederlanders aller tijden wordt een grote verscheidenheid aan activitei ten ontplooid in 2007. De aftrap van de activiteiten wordt gegeven op 23 maart 2007 met de landelijke opening in de St. jacobskerk in Vlissingen. In november 2007 vindt de slotbijeenkomst plaats in de Nieuwe Kerk te l Amsterdam. Vanaf 1 januari Nog voor het Michiel de Ruyterjaar officieel start, heeft al een De Ruyter Nieuwjaarsconcert geklonken, uitgevoerd door Koninklijke Harmonie Ons Genoegen. Het Michiel de Ruyterjaar wordt een muzikaal jaar. 29 maart start een reeks De Ruyterconcerten door Het Zeeuws Orkest. Ze vinden onder meer plaats in Aardenburg, Veere en Brouwershaven. Overigens wordt niet alleen in Zeeland gemusiceerd; in elke provincie zijn er De Ruyterconcerten. 23 maart Eén dag voor zijn vierhonderdste verjaardag gaat het Michiel de Ruyterjaar officieel van start. Het nationale herdenkingsjaar begint in Vlissingen. In het MuZEEum vangen de tentoonstellingen De trots van Zeeland en Ruyteralia aan, 's avonds is er een galaconcert in de Sint Jacobskerk met Het Zeeuws Orkest, het Scheldeloodsenkoor en enkele solisten. Zij voeren de cantate De laatste zeeslag van De Ruyter uit, die Joan Berkhemer schreef op een libretto van Marita Mathijsen. Hoogtepunt is een Herdenkingsdienst, eerder op de dag, eveneens in de Sint Jacobskerk. De burgemeester van Vlissingen, mevrouw Van Dok van Weele, zal de genodigden welkom heten waarna diverse gasten zullen speechen, onder wie Ronald Prud'homme van Reine. Uiteraard wordt deze bijeenkomst bijge woond door talloze nationale en internationale hoogwaardig heidsbekleders. Ook wordt de De Ruytermedaille uitgereikt, een ereteken dat begin 1907 ter gelegenheid van de herdenking van de driehonderdste verjaardag van de Ruyter, een ereteken werd ingesteld ten behoeve van schippers, stuurlieden en verdere bemanning van koopvaardij schepen, die zich door verdienstelijke daden voor de scheepvaart hebben onder- scheiden.Ter afsluiting klinkt het Wilhelmus. Zeeuws Tijdschrift 2006/5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 44