27-29 april 2007 Een filatelietentoonstelling in de Zeelandhallen in Goes onder meer over alle in het verleden verschenen De Ruyterzegels. Hier worden de De Ruyterzegels 2007 gepresenteerd. Op een ervan prijkt het gezicht van de 17-jarige Vlissingse Michiel-de-Ruyter-lookalike Michiel Adriaansens. Voorjaar 2007 Het Marinemuseum (Den Helder) organiseert een 'laag drempelige familietentoonstelling' waarin De Ruyter als zoon, zeeman, echtgenoot en vader belicht wordt. De tentoonstelling zal het hele jaar te zien zijn. 6 juli Langs de Walcherse kust zal een unieke, internationa le vloot langs varen. De organisatie is in handen van de Koninklijke Marine. Vanaf de Hr. Ms. De Ruyter worden saluutschoten afgevuurd. Tevens is er een défilé van eenheden van het Korps Mariniers en de vloot voor de Vlissingse boulevards. De vlootschouw vormt de start van de Zeeuwse Marinedagen die tot 9 juli zullen duren. Tijdens de Zeeuwse Marinedagen zullen de schepen van de Koninklijke Marine en diverse buitenlandse marines afmeren in Vlissingen en open gesteld worden voor het publiek. 23-26 augustus Op het programma van Sail De Ruyter staan onder andere: een race met Tallships vanuit Den Helder via Oostende naar Vlissingen en andere aanbrengtochten waaronder een Classic yachtrace van Hellevoetsluis naar Vlissingen en een tocht vanuit het Belgische Rupelmonde met historische Vlaamse schepen. Vanuit Noord-Nederland zullen 200 platbodemschepen in vlootverband naar Vlissingen varen via Zierikzee en Veere. Tevens kunt u getuige zijn van een authentieke beloodsing, krijgt u een historisch overzicht van de Zeeuwse visserij met schepen en attracties en is er de moge lijkheid om met diverse oud-Hollandse schepen op de Schelde een zeiltocht te maken. Het geheel wordt muzikaal omlijst door Shantykoren. 43 Zeeuws Tij

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 45