7 november In de Nieuwe Kerk in Amsterdam zal in de maanden augustus tot november de tentoon stelling Helden te zien zijn, met een hoofdrol voor Michiel de Ruyter als hoofdthema. De tentoonstelling wordt georganiseerd door het Rijksmuseum. Op 7 november wordt het Michiel de Ruyterjaar hier afgesloten. Die dag wordt, voor vijfhonderd genodigden, de Admiraalslezing gegeven door een 'internationale vermaarde spreker'. tentoonstellingen Het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen heeft verschillende exposities samengesteld. Zo is van 1 juni tot 1 september 2007 de tentoonstelling Spotprent te zien en van 1 oktober tot januari 2008 de tentoonstelling Inspirerende kunst. In het Zeeuws Archief in Middelburg is tot en met 5 januari 2008 de tentoonstelling Zeeuwse helden: van Bestevaer tot Naerehout te zien In 2007 zullen ook andere Zeeuwse musea en museua buiten Zeeland elementen van Michiel de Ruyters leven, diens beeltenissen of diens nalatenschap en betekenis voor Nederland belichten. Museum De Vierschaar in Veere vermeldt op haar site dat Bestevaer waarschijnlijk nooit in Veere is geweest. De site licht toe: 'Om toch te kunnen meelif ten met de belangstelling rond Michiel is ervoor gekozen om in de Grote kerk en in De Vierschaar het rijke varend verleden van deze stad te tonen. Een meer bijzondere koppeling wordt gemaakt met het werk en de activiteiten van de Zeeuwse maritieme schilder Engel Hoogerheyden (1740-1807) en zijn Veerse kunstbroeder Jacob Schwartzenbach (1763-1805).' Ook het onderwijs besteedt in 2007 aandacht aan Michiel de Ruyter. Door de Hogeschool Zeeland - PABO wordt ism RPCZ/SLO een groot educatief project voorbereid, 'Michiel Adriaanszoon de Ruyter: Zeeuw en Hollander...' waar naar verwachting circa 100 basisscho len in Zeeland, Goeree Overflakkee en West-Brabant aan zullen deelnemen. Verder zal de Hogeschool Zeeland, de Roosevelt Academy en het Koninklijk Instituut voor de Marine gezamenlijk een symposium over Michiel de Ruyter voorbereiden. Het Koninklijk Zeeuws Genootschap en het MuZEEum organiseren in 2007 een serie lezingen. Voor een actueel overzicht van alle landelijke en Zeeuwse evenementen in het kader van het Michiel de Ruyterjaar raadpleeg de website www.400jaarmichielderuyter.nl. 44 Zeeuws Tijdschrift 2006/5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 46