zamelen van de foto's. Het schrijfwerk is grotendeels af. Voor de afbeeldingen moet ik in de archieven van het Nederlands Instituut Militaire Historie, de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij en van particulieren speuren. Hier gaat veel tijd in zit ten.' Met plezier werkt De Boer aan de publicatie. 'Omdat de Nederlandse scheepvaart tegenwoordig minder van economisch belang is, is de bekendheid van de De Ruyter Medaille afgenomen. Hopelijk geeft het herdenkingsjaar weer wat meer bekendheid aan deze bijzondere onderscheiding', aldus De Boer. Dit project wordt gesteund door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Verschijnt 23 maart 2007 Uitgeverij nog onbekend L. van der Moer De luitenant-admirael-generael. Wijlen Admiraal Van der Moer, een twintigste-eeuwse collega, schreef een korte geïllustreerde levensschets over De Ruyter. Voor ieder die wil kennismaken met deze grote Nederlander, en voor allen die hun school kennis weer eens willen opfrissen. Verschijnt begin 2007 Uitgeverij Van Wijnen L. M. van ver Hoeven Het vergt een hoop tijd en energie. Sinds 2002 is genealoog Van der Hoeven bezig met het actualiseren van Het nageslacht van M.A. de Ruyter. In 1957 werd het boek door het Centraal Bureau voor Genealogie samengesteld als geactualiseerde bewerking van het oorspronkelijke werk uit 1907, van de genealoog Vorstermann van Oyen. Het moeilijkste is het vinden van de nazaten van De Ruyter. Van der Hoeven: 'De privacywetgeving zorgt ervoor dat je niet zomaar persoonsregisters open kunt trekken. Aangezien tegenwoordig bijna iedereen een mobiele telefoon heeft, is de Telefoongids ook geen volwaardige bron meer. Ik ben afhankelijk van de informatie die de afstammelingen van De Ruyter mij zelf geven. Hierbij roep ik alle nazaten van de zeeheld nogmaals op contact met mij op te nemen.' Van der Hoeven kreeg de opdracht van Stichting De Ruyter in Den Haag. Op 31 december 2006 sluit de mogelijk heid nieuwe gegevens voor de kopij aan te leveren. Reacties voor het boek kunt u sturen naar: Genea logisch Bureau van der Hoeven, Westduinweg 165, 2583 AA Den Haag, e-mail: genhoeven@wanadoo.nl. Verschijnt mei 2007 Uitgeverij Hes ei de Graaf, Publishers B.V. A. Th. van Deursen J. Bruijn In 2007 verschijnt een waar nationaal herdenkingsboek voor Michiel de Ruyter. Dit rijk geïllustreerde boek geeft een compleet beeld van Nederlands grootste admiraal en is bestemd voor iedereen die op welke wijze dan ook betrokken is bij de herdenking van De Ruyter. De eerste twee delen (Held van Nederland en Samen Nederland) verzorgt auteur en emeritus hoogleraar nieuwe geschiede nis aan de Vrije Universiteit Amsterdam prof. dr. A.Th. van Deursen. Voor het derde deel (Nederland Waterland) heeft prof. dr. J. Bruijn toegezegd. Hij is emeritus hoogleraar zeegeschiedenis en gespeci aliseerd in de zestiende en zeventiende eeuw. Kort samengevat bevat het Nationaal Herdenkingsboek alle beroemde verhalen vanaf de blauw-geruite kiel, de allereerste biografie van De Ruyter uit 1676 in het Nederlands, vele portretten van De Ruyter, de schil derijen van zijn schepen, de tijd waarin De Ruyter leefde, het schip De Zeven Provinciën en Nederland als zeevarende natie toen en nu. Elk der drie delen bestaat uit een historisch essay gevolgd door een grote hoeveelheid illustraties. Het boek verschijnt in samen werking met de Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter. Verschijnt 27 maart 200J Uitgeverij Van Wijnen Gerard Brandt Het Leven en Bedryf van den Heere Michiel de Ruyter, een facsimile van de eerste druk uit 1687. Maar liefst 1100 pagina's, in een kunstlederen band, met alle originele illustraties. Voorzien van getint schutblad, goudfolie, rondkneep, gaas, krep en kapi taaltjes. Volgens de uitgeverij is dit het boek der boeken over De Ruyter. De grote biografie waarop alle andere biografieën gebaseerd zijn. Alle bekende verhalen staan erin. Voor slechts 299,00 is de bundel van u. Verschijnt begin 2007 Uitgeverij Van Wijnen L. Koelmans Michiel de Ruyter in eigen woorden. In dit boek laat auteur Koelmans De Ruyter zelf aan het woord. Uit de 20 brieven en 37 journalen van de admiraal heeft de auteur citaten gehaald. Onderwerpen die aan bod komen: de walvisvaart, de kaapvaart, de koopvaardij, de marine, de navigatie, de politiek, zijn geloof, zijn gezondheid. Koelmans: 'Mijn teksten zijn in Oudnederlands geschreven. De toelich ting is uiteraard in hedendaags Nederlands.' Alle brie ven en journalen liggen opgeborgen in het Nationaal Archief in Den Haag. Verschijnt begin 2007 Uitgeverij:Van Wijnen 47 Zeeuws Tijdschrift 2006/5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 49