47 juryrapport Zeeuwse Boekenprijs 2006 49 Zeeland als maatstaf der dingen C^NStBISOo^ ^\BEW. EX/]>V 25 Zeeland als broedplaats van het Nederlandse mentaalgoed Herman Pleij, hoogleraar Historische Nederlandse Letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam, geeft een analyse van het Nederlandse mentaalgoed en komt tot de con clusie dat het voor een groot deel zijn oorsprong in Zeeland heeft. 30 Cor de jonge. Cartoonist van Zeeland. De Van Celderprenten Lineke Broos gaat in op het werk van de cartoonist Cor de Jonge. In de Zeeuwse Bibliotheek zijn tot eind januari 2007 prenten van hem te zien die Wim van Gelder tot onderwerp hebben. 38 City Lines Douwe Eisenga heeft speciaal voor Wim van Gelder een com positie voor piano geschreven. Oorspronkelijk was het een vir tuele compositie maar Mineke van Gelder-Wiggers kreeg het idee het in een 'echte' compositie om te zetten. 40 Een herschikking van waarden. Vincent van Gogh en het Expressionisme Francisca van Vloten verbindt in haar artikel de culturele acti viteiten van het echtpaar Van Gelder met een tentoonstelling in het Amsterdamse Van Gogh Musuem over Vincents invloed op het expressionisme. De zes genomineerden ontvingen bronzen Zeeuwse Meisjes, ontworpen door Eva Crebolder. Carolijn Visser won met Miss Concordia. Vrouwen in den vreemde de ZBP 2006 en ontving een gouden Zeeuws Meisje en 1000 euro. Carolijn Visser schreef in Harbin (China) een dankwoord voor als ze eventueel de ZBP 2006 zou winnen. Zelfs in Harbin heeft ze Zeeland nog vaak voor ogen. 50 Jan Bruijns-prijs 2006 Paul van der Velde overhandigde voor de eerste keer de Jan Bruijns-prijs aan Ronny Boogaart en Eric de Rooij, de redac teuren van Duiven op Bouvet. Lezers konden op hun favoriete boek stemmen. 51 Signal ementen en Zeeuwse Boekentoptien Zeeuws Tijdschrift 2006/7-8

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 3