DE JAN BRUIJNS-PRIJS 2006 Voordat ik de winnaar van de Jan Bruijns-prijs bekend maak, wil ik eerst iets zeggen over de Zeeuwse Meisjes die uiteraard een verwijzing naar de Oscars zijn. Dit jaar zijn ze gemaakt door de in Parijs wonen de Nederlandse kunstenares Eva Crebolder die stu deerde aan de Rietveld Academie en aan het Hunter College in New York. Volgend jaar zal een andere kun stenaar de opdracht krijgen een Zeeuws Meisje te ont werpen. Op deze manier legt de ZBP een band tussen de schrijvende wereld en die van de beeldende kunst. Het is een eigentijds Zeeuws Meisje maar ze heeft ook iets van een zeemeermin want haar voeten zijn zwemvliezen. Naast de gouden, de zilveren en de bron zen Zeeuwse Meisjes die alleen gewonnen kunnen wor den, is er ook een beperkte oplage blauw geglazuurde gemaakt. Door Vriend van het Zeeuws Meisje te worden voor 100 euro per jaar krijgt u zowel een abonnement op het Zeeuws Tijdschrift als een Zeeuws Meisje. Dan nu naar de Jan Bruijns-prijs. De prijs is vernoemd naar de uitgever van Zeeuwse boeken en oprichter van de mediashop De Koperen Tuin in Goes die tevens een aantal jaren medewerker van het Zeeuws Tijdschrift was waarvoor hij de rubriek Signalementen verzorgde. Hiermee eren we een man die samen met zijn vrouw Elly een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de bloei van het culturele klimaat in Zeeland in het laatste kwart van de twintigste eeuw. We hebben deze publieksprijs gecreëerd op veler verzoek want wie wil niet zijn stem laten gelden. Net als in de echte wereld van het stemmen werd al snel duidelijk dat er een aantal grote partijen zijn en vele kleintjes. Twee maanden heb ik met veel belangstelling het stemverloop op de website van het Zeeuws Tijdschrift gevolgd. In totaal zijn er 592 stemmen uitgebracht. Het stemlokaal sloot op 31 oktober om middernacht. Duiven op Bouvet lag vanaf het begin vooraan met op afstand een groep achtervolgers. De water lobby met Boven water (84) en Stil water (89) was erg sterk maar ook het aan dat element gerelateerde Moerasbeest stak zijn kop op en behaalde 59 stemmen. Uiteindelijk kreeg Duiven op Bouvet 144 stemmen of een overtuigende 25 procent van het totaal aantal uit gebrachte stemmen. Duiven op Bouvet. Over Boudewijn Büch en Hans Warren, een uitgave van het Boudewijn Büch Genootschap Büchmania, Amsterdam 2005, is een sympathieke beschrijving van de relatie Büch en Warren. Daaruit komt naar voren dat ze schaamteloos PR voor elkaar bedreven. Dat dit boek de Jan Bruijns-prijs krijgt is een deus ex machina waar de hemelse samenwerking van beide heren uit geproefd kan worden. Zij weten dat de ZBP niet postuum verleend wordt en hebben daarom een PR-actie vanuit het hiernamaals ingezet die door hun vertegenwoordigers op aarde, Ronny Boogaart en Eric de Rooij, met verve is uitgevoerd. Ongetwijfeld zag de Zeeuw Boogaart, die uit Kloosterzande afkomstig is, de Jan Bruijns-prijs als een buitenkans. Samen met zijn collega Eric de Rooij is hij erin geslaagd een krachtige lobby voor Warren en Büch op poten te zetten. De steun van de leden van het Boudewijn Büch Genootschap Büchmania zal die zeker versterkt hebben. Dan wil ik nu de auteurs naar voren roepen om het zilveren Zeeuws Meisje in ontvangst te nemen. Deze hedendaagse meermin lijkt me een vanzelfsprekende mascotte voor het Büchmania Genootschap. Paul van der Velde NVM Molenwater 81 Postbus 320, 4330 AH Middelburg telefoon 0118-616617 fax 0118 - 628278 PARTNERS e-mail info@schulting-partners.nl ECHTE MAKELAAR www.schulting-partners.nl 50 Zeeuws Tijdschrift 2006/7-8

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 52