10 seconden voor het blok... Hoe zou de slotzin van uw memoires luiden? Het was een fantastische job. Maar het gaat er niet zozeer om wat ik ervan vond. je oefent deze functie uit voor Zeeland. Ten bate van Zeeland. En omdat ik er zo van heb genoten, kon ik heel veel aan. Was het een zware baan? Het houdt je dag en nacht bezig omdat de functie zo veelomvattend en veelzijdig is. Hoeveel uur precies, weet ik niet. Maar het kwam nogal eens voor dat ik gelijk uit bed achter de pc kroop om iets op te schrij ven. Heeft u er offers voor moeten brengen, er veel voor moeten laten? Helemaal niet. En dat kwam onder meer omdat je uitgenodigd wordt bij hoogtepunten. Of het nu ging om een muziekvoorstelling of een prijsuitreiking bij het ringrijden, het was me altijd een groot genoegen. En zelfs als ik dacht: dit is wat minder, dan ging ik me erin verdiepen en werd het vanzelf interessant. U gaat me toch niet wijsmaken dat alles leuk en aar dig was? Het enige nadeel dat ik kan bedenken is dat iedereen een ander beeld van de CdK ontwikkelt en dat je ver volgens ook op verschillende manieren wordt afgere kend. Er zijn mensen geweest die heel lelijke stukken schreven over bijvoorbeeld de waarnemingsmissies die ik deed in landen als Georgië en Armenië. Ik vond en vind namelijk dat als wij, met onze democratische verworvenheden, daar een rol kunnen vervullen, we dat ook moeten doen. En natuurlijk, waarnemen bij verkiezingen, dat kunnen meer mensen. Maar het maakt nu eenmaal meer indruk als daar een hoog waardigheidsbekleder bij betrokken is. In die situaties blijkt de status van de functie belangrijk te zijn. Die reizen waren heel goed te verantwoorden, alleen niet iedereen nam daar genoegen mee. Op een gegeven moment heb ik me daar wat voor afgesloten, mezelf gedwongen om selectief om te gaan met reacties van buitenaf. Wel eens gedacht: ik stop ermee? Ik ben een paar keer gevraagd om iets anders te gaan doen. Maar dat is voor mij nooit serieus aan de orde De eigenschappen, voorkeuren en (onmogelijke) afwe gingen van Wim van Gelder Creatief of nieuwsgierig? Nieuwsgierig in elk geval. Opmerking: ik wil eigenlijk niet kiezen. [Niks mee te maken, u moet, red.] 2. Solist of team player? Solist. 3. Tactisch en ietwat voorzichtig, of recht op het doel af? Doe maar ietwat voorzichtig. 4 Politicus of econoom? Politicus. 5. Aansturen of liever zelf doen? Aansturen. 6. U staat niet bekend als iemand die snel zijn nek uitsteekt. Onzin. Ik ben nooit bang geweest om nieuwe ideeën onder de aandacht te brengen. 7. Zo wil ik herinnerd worden: als man van het volk of belangenbehartiger met wat meer afstand? Dat laatste hoort meer bij mijn functie dan populist. 8. Liever bot maar met resultaat, dan geliefd maar zonder resultaat? Bot is geen aardig woord, maar ik ga toch voor het resultaat. 9. Ik was liever geëindigd als minister van Economische Zaken. Nee. Dat is toch de meest treurige functie die er bestaat... 1 c Middelburg of Amsterdam? [Harde lach, maar dan resoluut] Middelburg. 4 Zeeuws Tij dsch r i ft 2006/7-8

Zeeuws Tijdschrift | 2006 | | pagina 6