HBO-niveau). ICT speelt een steeds belangrijker rol in de logistieke dienstverlening. Ook dat vraagt extra aandacht. Van moderne professionals en een positief imago Aan de medewerkers worden steeds meer en andere eisen gesteld. Het beeld van veel mannen in overalls op de kaden, klopt al lang niet meer. Het verschil in aantallen tussen de binnen- en de buitendienst wordt steeds minder groot. Nu werken nog zo'n 300 men sen buiten en 200 op kantoor. 'Maar', zegt Verbrugge 'dat zal over vijf jaar wel fifty fifty zijn.' Rob Quartel, Business Unit Manager Steel, Timber Metals bevestigt dat. Hij benadrukt dat het bedrijf graag af wil van dat traditionele beeld van havenwerkers als vrijgevochten ruwe bolsters. 'Het zijn tegenwoordig moderne, goed opgeleide en gemotiveerde professionals', zegt hij. De grens tussen binnen en buiten vervaagt steeds meer. Iemand die buiten werkt moet tegenwoordig ook echt computer vaardig zijn en iemand van kantoor moet ook weten hoe het in de dagelijkse praktijk bij ons en bij onze klanten toegaat.' Steeds vaker worden er bedrijfs bezoeken en werkstages over en weer afgelegd. De band met de klanten wordt steeds hechter. Er is vaak sprake van een partnership. Op het gebied van papier- en cellulose is Verbrugge een heel grote in Europa. Veel van wat later elders in Europa papier wordt - in welke vorm dan ook - komt via Zeeland binnen. De kans is groot dat het papier waarop het ZT is gedrukt, verwerkt is via Verbrugge Terminals! Europa importeert in totaal 15 miljoen ton cellulose en Verbrugge neemt daarvan 4,5 miljoen ton voor zijn rekening (ongeveer 30 procent). Het aandeel in de andere productgroepen is weliswaar niet zo groot, maar wel zeer internationaal van herkomst. Verbrugge en Quartel zijn vaak op acquisitie in het buitenland en ervaren dat de Zeeuwse havens nog te onbekend zijn. Iedereen kent Rotterdam en Antwerpen, maar Zeeland? Nee daar hebben ze vaak niet van gehoord. 'Tot ze kennis maken met ons, dan zijn ze heel erg happy', zegt Martin Verbrugge. 'Zeeland heeft zoveel voordelen, dat begrijpen ze donders goed als ze ons eenmaal kennen.' Het posi tieve imago van de Zeeuwse havens en van Zeeland moet wat Verbrugge betreft nog veel meer worden uitgedragen. 13 Zeeuws Ti|dschrift 2007 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 13