Volgens Arnold van der Wees, van Rijkswaterstaat Directie Zeeland, is de provincie sinds de Deltawerken op watersportgebied een inhaalslag aan het maken. 'Het is een stuk veiliger en er zijn diverse binnenme ren ontstaan waardoor recreëren op het water aantrek kelijker is dan vroeger. Bovendien durven steeds meer Zeeuwse ondernemers te investeren in de Zeeuwse watersport. Surfers, duikers en zeilers zijn niet meer uit de binnenwateren weg te denken.' Van der Wees wordt wel de spin in het web genoemd van het Zeeuwse platform dat zich inzet voor de opwaardering van de watersport. 'Alle belangenpartijen zijn vertegenwoordigd. Niet alleen overheden, maar ook de ANWB en watersportorga nisaties als de HIS WA en diverse organisaties uit de toeristenbranche werken mee.' Het platform neemt geen beslissingen. 'Wij zijn de ontwikkelaars en de aanjagers. Belangrijk is de informatie-uitwisseling en het opbouwen van nieuwe relaties. Kansen zien en kansen benutten,' aldus Van der Wees. 'Zo voorkom je dat allerlei overheidsloketten gepasseerd moeten worden. Door de krachten te bundelen en publieks gericht te werken, krijgt de watersportbranche in Zeeland meer kwaliteit.' Waaghalzen Duidelijk is dat watersport belangrijk is voor Zeeland. De grote watersport en de verblijfsrecreatieve bedrijfs sectoren in en rond alle Deltawateren in Zeeland genereren jaarlijks een omzet van ruim 172 miljoen euro. Waar komt het slechte imago vandaan? Denk je aan Zeeland, dan denk je aan zon, zee en strand en niet direct aan alle mogelijkheden van recreëren op het water. 'Als het om watersport gaat, blijft Friesland voorlopig de grootste concurrent van Zeeland,' aldus Sonja van de Voet, medewerker van Stichting Promotie Marketing Delta (Voorheen Bureau voor Toerisme Zeeland). 'De Zeeuwse provincie kan niet 24 Zeeuws Tijdschrift 2007 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 24