Het gaat niet goed met het toerisme in Zeeland. Het aantal vakantiegangers in de provincie daalde flink de laatste jaren alhoewel er dit jaar weer een stijging valt te noteren. Wordt het in Zeeland geen tijd voor het aanboren van nieuwe markten? De provincie heeft een gouden troef in handen. Met zeshonderd kilometer kuststrook zijn de mogelijkheden voor de water sport legio. Uit een rapport van het Kenniscentrum Toerisme en Recreatie Zeeland blijkt bovendien dat het aantal overnachtingen op boten toeneemt. Bovendien geeft de watersporter, in vergelijking met de kampeerder en bun- Door Lineke Broos galowbezoeker, per dag veel meer uit. op tegen het enorme aanbod chartermogelijkheden. Zouden hier meer bootverhuurbedrijven komen, dan zitten we goed.' Er zijn meer redenen te bedenken waarom Friesland al jaren te boek staat als dé water sportprovincie van Nederland. Tn Zeeland zijn we meer van weer en wind afhankelijk vanwege de open zeearmen. Friesland heeft talloze binnenwateren waarop rustig gevaren kan worden. Waaghalzen dur ven de Westerschelde wel over, minder ervaren kapi teins houden het liever bij een rustig vaarwater.' Madeline Buining, beleidsmedewerker Recreatie en Toerisme bij de Provincie Zeeland, heeft een andere verklaring waarom Zeeland niet te boek staat als dé watersportprovincie van Nederland: 'Water is door de jaren heen een grote vijand van de provincie geweest. Dit heeft de watersportsector geen goed gedaan. Recreëren deed je vooral op het land, bij het water bleef je weg.' Co Schot, voorzitter van watersportorganisatie de HISWA, zei vorig jaar in BN De Stem dat het tijd wordt dat Zeeland het economische belang van de watersport gaat inzien. 'Als het om watersport gaat, leven we hier tussen Engeland, Duitsland en België in het Center Pares van de watersport. Een mooier recre atiegebied is er niet. Friesland heeft de naam, maar Zeeland doet er absoluut niet voor onder.' Ervaar Zeeland Imagoverbetering heeft voor diverse organisaties in de watersportbranche de hoogste prioriteit. Voor de provincie is de watersport een speerpunt geworden en is er meer subsidie beschikbaar. Verder hebben onder meer de Kamer van Koophandel, Stichting Promotie Marketing Delta, de watersportorganisaties HISWA en KNWV, de ANWB samen met de provincie een paar jaar geleden een gezamenlijk traject opgestart met als doel een actieplan voor de Zeeuwse watersport op te stellen. Op diverse fronten moet de kwaliteit 25 Zeeuws Tijdschrift 2007 j 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 25