verbeteren. Zo worden onder meer de uitbreiding van jachthavens en de chartervaart gestimuleerd. Ook de infrastructuur en de voorzieningen moeten worden verbeterd en het aantal ligplaatsen voor zeejachtha vens moet worden uitgebreid. Het meerjarenplan van de Provincie Zeeland meldt bovendien dat er ruimte geboden moet worden voor de inrichting van veilige en goed ingerichte locaties voor de duiksport en er moet meer plek voor actieve sporten als strandzeilen en lcitesurfen komen. Verder wordt gekeken naar de mogelijkheden voor de realisatie van een nieuwe zeejachthaven aan de Noordzee en het verbinden van routestructuren in Zeeland met vaarwegen in de hele Delta. Buining: 'Om het imago te verbeteren, is de Deltagids in het leven geroepen. Dit magazine biedt de watersporter in Zeeland onder meer nautische infor matie, een overzicht van vaargebieden en reglemen ten. Ook moet de internationale campagne 'Ervaar Zeeland' niet alleen de Hollandse watersportliefheb ber deze kant op sturen, maar ook Belgen, Duitsers en Engelsen moeten zich hier op het water laten zien.' De campagne moet vooral de kwaliteit van evenemen ten verbeteren en diverse initiatieven koppelen. Een intensieve pr-campagne, waarbij folders, radiospots, evenementen en beurzen worden ingezet, moet van Zeeland een watersportgebied bij uitstek maken. Voor het hele traject heeft de provincie 375.000 euro beschikbaar gesteld. 'En niet voor niets', aldus Buining. 'De reacties in de branche zijn vooral posi tief, bezoekersaantallen nemen toe, de evenementen krijgen meer persaandacht en de website wordt goed bezocht.' 'Ervaar Zeeland' loopt nog tot 2008. Tussen Veere en Breskens Je moet er wat voor over hebben wil je een jachtha- venmeester te spreken krijgen. Niet verwonderlijk, de tijd van schrijven is hartje zomer en dus hoogseizoen voor alle jachthavens in Zeeland. Het mooie weer doet de zaak veel goeds. Van de verhuur van boten maar ook de ligplaatsen wordt gretig gebruikgemaakt. Boottoeristen lopen af en aan, monteurs worden geïn strueerd en de telefoon rinkelt bijna continu. Jeroen en Jet Hanemaaijer hebben het er druk mee. Sinds twee jaar exploiteren zij de Jachtwerf Oostwatering in Veere. Ze beschikken over tweehonderd ligplaatsen en doen naast een watersportwinkel en reparatie- werf, bootverhuur en bemiddeling bij de verkoop van jachten. 'Het lijkt de Aldi of de Lidl wel, zo druk is het hier', zucht Jeroen. Hij maakt zich dan ook geen zorgen over de toekomst van het watersporttoerisme. In het hoogseizoen herbergt de jachthaven voorna melijk Duitse, Engelse, Belgische en Franse gasten. De Nederlanders komen voornamelijk van buiten de provincie. De Zeeuwen zijn over het algemeen vooral in de verenigingshavens zoals Watersportvereniging de Arne en Marina Veere bij het stadje Veere zelf te vinden. Hanemaaijer ziet diverse groeimogelijkheden voor de toekomst. Niet alleen denkt hij aan uitbreiding van het aantal ligplaatsen, ook zou hij met de winkel, de bootverhuur en de service zoals het repareren van boten en de jachtbemiddeling meer willen. 'Maar met de service die wij bieden, de uitbreidingsmogelijkhe den en het gebied zelfheeft onze haven hoge poten ties een professioneel, goedlopend bedrijf te blijven. Bovendien, de boottoeristen komen toch wel', zegt Jeroen. Havenmeester A. Schoenmaker van Jachthaven Breskens B.V. heeft weinig met alle promotiecom motie. Van de campagne Eivaar Zeeland heeft hij tot nu toe weinig gemerkt en de Deltagids is incompleet. 'De standen van het water worden niet eens genoemd. Toch best belangrijk als je de zee op wilt.' Toch vindt Schoenmaker het initiatief goed, ook al hoeft hij zelf geen reclame te maken voor de zaak. 'Onze jacht haven is het begin en het eindpunt voor zeezeilers. Vanaf hier vaar je zo naar Engeland of België. De boten worden steeds groter, met mooi weer wil je toch gewoon op het water liggen met je dure boot.' Het gehele jaar is de aanloop optimaal. De 580 ligplaatsen zijn dan ook zomer en winter bezet. Nederlanders, Engelsen, Denen, Noren, Spanjaarden, Duitsers, alle nationaliteiten zijn vertegenwoordigd. Maar het zijn vooral onze zuiderburen die de jacht haven regeren. Van alle vaste ligplaatshouders is 70 procent afkomstig uit België. Het zijn Belgen die op de lange wachtlijst staan voor een plekje in de haven. Vanwege deze grote belangstelling is de grootste jachthaven van Zeeuws-Vlaanderen aan het kijken naar uitbreidingsmogelijkheden. Rinus Krijger van Jachthaven Breskens B.V: 'We wachten nog op een principebesluit van Rijkswaterstaat. Hierna kunnen de onderhandelingen met de jongens van onder meer 26 Zeeuws Tijdschrift 2007 j 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 26