ZEEUWSE BOEKENTOPTIEN in Zeeuws-Vlaanderen na de bevrijding weer voet op vaderlandse bodem zette waren Irma en Johan erbij. Hun verzet kwam voort uit een groot en moedig recht vaardigheidsgevoel, en een besef van verantwoordelijk heid voor de ander. Ze waren jong en sterk en durfden het tegelijkertijd aan, juist ook vanwege het vertrouwen in de toekomst, een gezin te stichten. Irma van der Veldes herinneringen vertellen van een warm en hecht gezin. Hard werken in de textiel. Ook al kon Johan na de oorlog burgemeester worden, hij koos voor het avontuurlijker bestaan van zakenman. Irma werkte mee in de kampeerspullen en fietstassen voor krantenbezorgers. Dat gezin en hun plek in St. Jansteen was de basis voor een exemplarisch leven. De grenzen werden verlegd. Welvaart nam toe. Kinderen gingen studeren. Irma en Johan gingen op reis, en na het over lijden van Johan bleef Irma tot op hoge leeftijd de wereld veroveren, tot aan China toe. Dat zou ze als jong meisje, spelend bij het Verdronken Land van Saeftinghe nooit hebben kunnen of durven dromen. Altijd in het heden is het sympathieke levensverhaal van een bijzondere, sterke en wijze Zeeuws-Vlaamse. Nelleke Noordervliet 1 Mijn Zeeland Kees Slager (Atlas) 2 Kleine reizigers, grote reizen Ada de Lange- Timmerman (Den Boer/De Ruiter) 3 De Nederlandse loods in de Tweede Wereldoorlog Doeke Roos (ADZ) 4 Van Aarnoudse tot Zachariasse Lo van Driel (ADZ) 5 Monumenten van aarde R.M. van Heeringen e.a. (Bos Böttcher) 6 Zeeland Karei Tomeï e.a. (Scriptum) 7 De Kop van Schouwen onder het zand Frans Beekman (Matrijs) 8 Ontdek Schouwen-Duiveland vanaf de waterkant H. van der Kam 9 De Zeeuwse geschiedenis in meer dan ioo verha len Kees Slager (Van Gennep) ioTheo Voorzaat De Illusie Robbert Jan Swiers (Den Boer/de Ruiter) De Zeeuwse boekentoptien wordt samengesteld op grond van recente gegevens van grotere boekhandels in Zeeland: De Drvkkeiy te Middelburg, 't Spui te Vlissingen, De Koperen Tuin in Goes, De Vries te Zierikzee en Basting in Oostburg. Boeken kunnen ter recensie worden toegezonden aan: J.J.B. Kuipers, Deltastraat j, 4474 AI< Kattendijke (telefoon 0223-235137, e-maïl:jjbkuipers@zeelandnet.nl) 64 Ze euws Tijdschrift 2007 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 64