Kapel Onze Lieve Vrouw Ter Eecken in het buurtschap Kapellebrug (1934) Foto: Ernst van der Linden. naar binnen is doorgezet. Op de grond rode plavui zen, in het koor donkergroene geglazuurde tegels. Verschillende eenvoudige houten banken. Er is ken nelijk al eens een vernieuwing doorgevoerd. Dat zie je ook aan de toevoeging van de verwarmingsketel, die op een wel heel vreemde plaats is opgehangen en waarvan de afvoerpijp op merkwaardige wijze door het dak heen gevoerd is. Hoewel het interieur nogal vol is, straalt het een geruststellende warme en hechte samenhang uit. Precies waarschijnlijk wat de opdrachtgevers en architect voor ogen stond met de restauratie van het katholieke erfgoed in de provincie. Teken van een heroplevend geloof en band met de lokale samenleving. Een drang die bij Rouleau voel baar wordt in verscheidene van zijn gebouwen en die ook in zijn toespraak voor het volk en vroede vaderen van Hulst in 1922. Familiewaarden, trouwe burgerzin, vrome, schone bewoners van de stad, maken het leven in de provincie dragelijk. Een voorbeeld voor anderen. Aan de buitenkant is de kapel vooral sober: een paar horizontale banden over de gevel, het bovenwerk iets terugliggend ten opzichte van het basement en iets lichter van kleur. In de kopgevel relatief grote vlakken, springend tot boven de voordeur; de spron gen afgedekt met een dikke vlakke natuursteen plaat. Opnieuw tamelijk donker metselwerk en een diep lig gende entree, omlijst met terugspringende archivolt. Het dale daarentegen is vrolijk rood, getooid met een prachtige kleine toren in het midden en zeer spits. Zodoende krijgt ook de voorgevel een nogal spichtig aanzien. Juist de kleine details zijn zeer verzorgd uit gevoerd geweest. Uitleven deed hij zich alleen in het torentje. Daar mocht het wel. In de zijgevel wordt de goot ondersteund door een drietal stevige, gemetselde steunberen. Opvallend genoeg zijn deze overdreven kolommen de enige versiering in deze gevels. Jammer dat de raamtracering van het westge- velraam in zo'n slechte staat is. Smalle hoge kolom metjes van beton dragen de bovenste latei en geven het raam zijn strakke verticale geleding. Bijna alle 17 Zeeuws Tijdschrift 2007 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 17