Pastorie met gang naar kerk, Hoofdstraat 6 in St. Jansteen (1925/26). Foto: Ernst van der Linden. het gebouw. Naar zijn mening veroorzaken die een der gelijke attitude, terwijl hij zijn eigen artistieke idioom niet wil verloochenen. Dit is zeer vergelijkbaar met het dilemma van de wederopbouwers van bijvoorbeeld Middelburg die aan de ene kant oog hadden voor het feit dat men in het heden wilde leven en zorg droeg voor de adequate verkeersafwikkeling en parkeernoden en anderzijds qua beeldtaal graag wilden aansluiten bij het nostalgisch-historische karakter van het oude centrum. Een zouteloos compromis is het gevolg. Maar wel een die vandaag de dag nog altijd goed herkenbaar is als een jaren-vijftig-wederopbouwproject. Het zorgt er tevens voor dat het Lyceum een van de markantste uit het oeuvre van deze architect is geworden. We kunnen niet anders dan tot de conclusie komen dat het zeer te betreuren zou zijn als dit gebouw uit het Hulster straatbeeld zou verdwijnen en plaats moet maken voor de dertien in een dozijn architectuur van de projectontwikkelaars die de meest Vlaamse stad van Zeeland op het ogenblik al teistert. Het zou de stads bouwmeester van weleer zeker geen recht doen. Dat Hulst trots mag zijn op een architect van dergelijk formaat en ingenomen met een zo grote hoeveelheid kwaliteitswerk in goede staat, mag buiten kijf staan en evenzeer een aanbeveling zijn voor de bezoekers van de stad als voor haar bestuur. Kennelijk is een aanstelling van een stadsbouwmeester niet zo'n slecht idee. 19 Zeeuws Tijdschrift 2007 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 19