DE NIEUWE WIJK Door F.P. joseph Rouleau De grondregels voor stadsuitbreiding zijn in enkele woorden samen te vatten. De ontwerper ervan dient ervoor te zorgen dat de bevolking in de nieuwe wijk veilig, gezond, gelukkig en aangenaam kan wonen. De veiligheid van een wijk hangt af i van een stratenaanleg die voldoet aan de verkeersbehoefte 2 van een veilige grondslag voor de bebouwing en van een goede bouwconstructie 3 van het gemakkelijk en gauw bereiken bij een eventueel brandgevaar 4 van een goede verlichting 5 van de orde en netheid van de bewoners. Ik verzeker u dat zonder enige uitzonde ring aan deze voorwaarden in de nieuwe wijk wordt voldaan of zullen worden verwezenlijkt. De gezondheid van een wijle hangt af 1 van een gezonde ondergrond en van een gezonde omgeving 2 van een goede afvoer van huis- en hemelwater en fecaliën 3 dat in ruime mate zon en lucht in de woningen kunnen binnentreden 4 van de kundig heid van de ontwerper van de woningen, zodat de woningen niet slecht en daardoor dikwijls ongezond worden ingericht 5 aan de ligging van de begane vloer die voldoende boven de straatkruin moet liggen 6 van een behoorlijke reiniging der straten en huiselijke reinheid zodat bewoners noch de straat noch huisvuil moeten slikken 7 van een goede watervoorziening. Onze nieuwe stadswijk, in de nabijheid van de prach tige stadsomwalling kan met recht uitblinken door zijn gezonde situatie De gelukkige bewoning De gelukkige bewoning van een wijk hangt in hoofd zaak af van de woningen welke moeten voldoen aan F. van Waesberghestraat nummers 22 tot 28 in Hulst (1931/32); Rouleau poseert. 22 Zeeuws Tijdschrift 2007 - 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 22