Hl i Ik an ?T li 1 F. van Waesberghestraat 59a in Hulst (1924/25); winkelhuis met bakkerij voor F. van Rie. Links staan de dames Van Rie. Het huis is heden ten dage door vele verbouwingen nauwelijks nog herkenbaar als een huis van Rouleau. De straten vormen de wijk, de stad, het dorp. Ze weerspiegelen als het ware de stads- of dorpsgeest. Ze zijn het uiterlijk van 't stads- of dorpsleven en daarom moet het stadsbestuur zorgen dat de straten en de plei nen smaakvol en wel doordacht beschouwd worden. Daarom mag dat bestuur geen onzinnige willekeur toelaten, daarom stelde de gemeenteraad algemene verkoopsvoorwaarden voor de nieuwe stadswijk om een smaakvol stadsgezicht te verzekeren, zodat de naaste bouwer geen schade kan brengen aan het gevelaspect van de andere. Daarom zal getracht worden een schoon harmonisch stadsgezicht in de nieuwe wijk te verkrijgen. Wij juichen allen omdat niet straffeloos de rust van de bewoners van onze stad kan worden verstoord, wat dan nog maar gewoonlijk tijdelijk van aard is. Moeten wij dan niet juichen als getracht wordt een weldadige rust te geven aan het gezichtsveld van de bewoners, of lean het uw goedkeuring wegdragen, u die allen waardige burgers bent, dat in onze nieuwe wijk zullen verrijzen huizen vol wansmaak, waarbij de bouwer alle lusten van zijn ongecultiveerde smaak heeft uitgeput: met cementen ersatzproducten, onzinnige versieringen, met bonte stenen en nog bonter staalkaart van glas, met slecht verdeelde deuren, vensteropeningen, versierd met gekleurde of geschilderde stenen. Woningen die niet tegenstaande de poging tot opschik er armoedig uitzien. In een woord: zou u alleen een nieuwe wijk willen heb ben met poenige, lawaaierige bouwsels, die dan helaas de nieuwe wijk voor altijd zullen ontsieren en deze voor de vreemde bezoekers en voor ieder die enige goede smaak bezit onaantrekkelijk zullen maken. Nee! U allen wilt geen rustverstorende bebouwing, geen treurige aaneenschakeling van gebouwen van de lelijkste soort, om de uitbreiding van Hulst totaal verloren te doen gaan door zijn bebouwing. Nee! U wilt allen aan de vooruitgang van Hulst medewerken zo goed ingezet door de edelachtbare heren burge meester en wethouders en raadsleden, die allen een ruim oog hadden voor het goede en voor de algemene toekomstbelangen van onze nieuwe stadswijk. De verkoopsprijzen der bouwterreinen in de nieuwe stadswijk die zijn zo billijk gesteld dat u ner gens in Hulst of omgeving goedkoper kunt kopen onder dezelfde gunstige voorwaarden. Nergens vindt u zo'n mooie ligging, in het centrum van Hulst aan de toekomstige hoofdverkeersweg. Gas, elektriciteit 25 Zeeuws Tijdschrift 2007 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 25