Franck Bragigand, Installatie voor Mijn domein I: binnen is niet buiten, op het KSG-terrein, Vlissingen, 2006 wereld: kunst moet je bewaren, beheren en bescher men. 'Vernieuwing' is al decennia lang een magisch toverwoord in de kunsten. Zeker sinds het begin van de twintigste eeuw is het vooruitgangsdenken een dominant dogma. Maar deze vernieuwing is lange tijd niet doorgevoerd bij het presenteren van de kunsten. Kunst tonen aan een breder publiek vereist volgens Byvanck, Wolfson en Riekwell het vermogen nieuwe ideeën een plek te geven en deze anders dan anders te presenteren. Voor hen is met name 'experimenteren' het toverwoord. Overigens is Riekwell van mening dat als het gaat om het versterken van het kunstklimaat het op de kaart zetten van locaties waar kunst in Zeeland gepre senteerd wordt samenwerking op onderdelen essenti eel is. 'Jammer genoeg zijn veel kunstinstellingen nog te veel bezig met hun eigen toko. Voor hen is samen- In 2008 moet meer duidelijkheid komen over de financiële haalbaarheid van het plan, zodat een besluit kan worden genomen. Riekwell: 'De peilingen bij particulieren alsmede bij de fondsen stemmen ons optimistisch. Op dit moment zijn de onderhandelin gen met de politiek in volle gang. Ons accent richting de gemeente Vlissingen ligt bij het benadrukken van het belang van de aanwezigheid van een culturele accommodatie in de stad. Wij gaan ervan uit dat een creatieve katalysator in het gebied veel aantrekkings kracht genereert.' Geen enheïdsworst We mogen concluderen dat alle drie de heren een eigen opdracht hebben die overeenkomsten vertoont. Hun visie onderscheidt zich van het gedachtegoed dat jarenlang de boventoon voerde in de Zeeuwse kunst 32 Zeeuws Tijdschrift 2007 j 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 32