Familie Rouleau in de auto voor de fotowinkel van D.But, F. van Waesberghestraat nummer 17 in Hulst. was. In 1925 werd het eerste huis opgeleverd en hij was een van de eerste bewoners. Uiteindelijk zou hij er een kleine twintig woningen bouwen en de Van Waesberghestraat draagt nog duidelijk het stempel van Rouleau. Deze zou tot de oorlog actief blijven in Hulst en omgeving en nu staan er nog ongeveer vijftig woningen. Sommige daarvan worden nu pas verlaten door familieleden van degene waarvoor hij ze gebouwd heeft en de originele indeling nog in stand is. Terwijl het bouwkundig onderzoek vergevorderd is, is de kennis omtrent zijn persoonlijke leven nog zeer beperkt. Hij kan zeker als diepgelovig en conser vatief katholiek gekenmerkt worden. Uit de periode na de Tweede Wereldoorlog zijn geen gebouwen meer van hem bekend en zijn zoon heeft korte tijd zijn bedrijf voortgezet. Wel bleef hij nog tot 1959 in Hulst wonen in welk jaar hij naar Breda verhuisde waar hij twee jaar later stierf. Deze biografische schets is gebaseerd op onderzoek door Hanneke Stam in de archieven van de Academie voor Schone Kunsten (Antwerpen) en het Gemeentearchief Hulst. Op de web site van het ZT is een lijst te vinden met huizen die Rouleau in Hulst en omgeving gebouwd heeft. Van 2 september tot en met 11 november is in museum De Vier Ambachten in Hulst de tentoonstel ling 'Rouleau architect' te zien. Museum De Vier Ambachten, Steenstraat 28 te Hulst, dagelijks open van 14.00-17.00 uur. Hanneke Stam verzorgt stadswandelingen langs de huizen van Rouleau. Voor meer informatie zie de website www.devierambachten.nl. 9 Zeeuws Tijdschrift 2007 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2007 | | pagina 9