Cyrïel Buysse temidden van zijn familie op zijn buiten Maison Rose in Afsnee (ca. 1902). rassing een prachtige, wellicht 20 meter brede asfalt- baan (de autoracebaan van Oostende) begon die tot vlak bij Oostende doorliep. Wij vlogen hier langs den weg, zonder enig geraas, daar wij alleen enige auto's ontmoetten. Daarop werd Oostende door ons bezich tigd. Wij wandelden door de stad en langs de gehele strandboulevard tot aan het Palace Hotel. Het trof ons hoe hier, evenals te Blankenberghe - in tegenstelling met Scheveningen - zoveel particuliere huizen, de balkons met bloemen versierd, aan de zeezijde ston den, hetgeen een zeer aangename indruk maakte. Van Oostende hadden wij een goeden mac-adamweg tot Brugge. Des avonds maakten wij nog een wandeling door de stad. 13 augustus Wij bezichtigden het Palais de Justice, het kanton gerecht, het stadhuis, de Chapelle du Saint Sang, het Grand Hotel, het Musée des Halles en de veste Jéruzalem. Daarna reden wij - weder voortdurend over keien - naar Gent (48 kilometer), waar wij logeerden in het Hotel Royal op de Place d'Armes. Ik had aan Cyriel Buysse, die op een villa te Afsnee bezuiden Gent woont, te kennen gegeven, dat wij overeenkomstig een door ons gemaakte afspraak, hem in de namiddag van de 14de augustus een bezoek zouden komen brengen. Toen wij te Gent aankwa men, vonden wij daar een uitnodiging om die dag te één uur bij hem te komen dineren. Hij zou zelf te twaalf uur bij ons aan het hotel komen, om ons af te halen. Wij namen die vriendelijke uitnodiging aan. Wij bezochten de dag van aankomst te Gent nog de kerk St. Bavo met het beroemde schilderij van de Gebroeders Van Eyck: l'Adoration de l'Agneau mystique en zaten de avond vóór het Café des Arcades op de Place d'Armes. Cyriel Buysse (1859-1932) was de pionier van de moderne roman in Vlaanderen. Zijn biografie die geschreven is door Joris van Parijs is onlangs verschenen onder de titel 'Het leven, niets dan het leven. Cyriel Buysse en zijn tijd' (Antwerpen: Houtekiet/'Atlas 2007). 14 augustus Wij bezichtigden het stadhuis, de kerk St. Nicolas, het Gravenkasteel, en de Marché du Vendrech. Daarna keerden wij naar het hotel terug, waar al spoedig vol- 33 Zeeuws Tijdschrift 2008 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 35