DE HOBBYISTEN: VAN ZEEUWSE NAAR NEDERLANDSE BELOFTE? üiw^'nmwU'iHHtoam Onlangs won de band De A';: Hobbyisten de Zeeuwse Belofte 2007, een prijs voor f jong muziektalent. In 2008 strijden ze m^t de aiidere winnaars van de provinciale prijzen om de Nedeii|iaêu3S Belofte. De muziek die zij maken is moeilijk bij een bepaalde stroming onder te brengen. Veel nummers zijn rap maar het is zeker geen hiphopband. Het beste is^» hun eerste album Eerst krui- pen, dan lopen te beluisteren of naar een van de vele optre dens in de provincie te gaan. Door Paul van der Velde Het begon allemaal met de vrienden Hugo (27, gitaar) en Virgil (25, bassist zang) in Vlissingen. Ze deelden een passie voor muziek en speelden samen op vriend schappelijke basis. In 2004 richtten zij De Hobbyisten op om meer lijn in hun muziek te brengen. Ze besloten de rapper Keegan (22, drumcomputer) te benaderen en hij hapte toe. In 2006 kwam er nog een drummer Fabian (19) en in 2007 een gitarist Atuz bij die met zijn 55 jaar als de senior van de groep betiteld kan worden. Zijn ruime ervaring vormde een perfecte match met de overige bandleden. Ze zijn nu ruim een jaar bezig in de huidige bezetting. De leden hebben een sterk ontwikkeld groepsgevoel wat duidelijk naar voren komt tijdens hun live optredens. Ze schrijven en componeren de nummers altijd met elkaar en op die manier ontwikkelen ze een heel eigen muziekstijl. Keegan schrijft de teksten. Iedereen heeft zijn eigen inbreng. Hugo bedenkt de melodie en maakt het catchy. Fabian arrangeert en bedenkt de breaks. Virgil maakt er een geheel van en verzorgt de show. Tot slot maakt Atuz de composities af met zijn gitaarsolo's. Na vele optredens op alle poppodia in Zeeland, waaron der in de voorprogramma's van De La Soul en Rrezip en het hoofdpodium van het Bevrijdingsfestival in Vlissingen, wonnen ze dus onlangs de Zeeuwse Belofte 2007. Dat ze ook veel fans hebben, bleek wel toen ze naast de hoofdprijs ook de publieksprijs wonnen. Dat was de eerste keer dat een band zo'n dubbelslag maakte. Zeeland staat dus achter De Hobbyisten. Zal de rest van Nederland volgen? Dat hun Zeeuwse roots belangrijk zijn blijkt wel uit de tekst van onderstaand funky nummer. Zeeland Zeeland dat is de plaats waar ik me thuis voel Zeeland daar zijn winkels waar je nooit in de rij moet Zeeland waar je rust zoekt en rust vindt En in Zeeland is natuur die tegenwoordig ook zeldzaam is Zeeland heeft talenten die steeds groter gaan worden In Zeeland zitten rupsen die zich tot vlinder ontpoppen Zeeland zit vol met verrassingen, In Zeeland zijn er gasten die voldoen aan je verwachtingen 1953 stond Zeeland onder water, Maar door de kracht te bundelen kwamen we boven om te ademen Harder maar ook sterker dan ooit Zeeland al jaren lang verenigd zoals het hoort Zeeuwen bin zuunig, jah dat wordt verteld Ilc noem het Zeeuwen zijn slim en letten op met hun geld Hier kan je chillen en er is ook nog wel een plekje over Zeeland staat open dus kom, bekijk het met je eigen ogen Voor informatie over de band en optredens: www.dehobbyisten.com 49 Zeeuws Tijdschrift 2008 h-2

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 51