ft Mr. KANJI P Tel. 06 42 48 29 14 Helderziende, medium, astroloog, magnetiseur" Internatinaal medium uit Senegal Specialist voor geluk, relatie, liefde, terugkeer van partner en een sterke relatie Sex broblemen, succes in werk, examens, zaken. Stoppen met roken en alcohol, familie problemen doorbreekt zwarte magie en negatieve invloeden enz. 100% uitstekend Snel resultaat! The big medium is in the city for all kinds of problems (relationship, betterjrhance, business, etc...). I will help you! Come to see me! tacten op te doen. Senegalese marabouts migreerden meestal naar landen in de regio zoals Gambia, Mali, en Ivoorkust. Voor marabouts die in Dakar of in de dias pora werken, is de connectie met hun thuisdorp niet alleen belangrijk voor henzelf. Zij wijzen ook hun klan ten expliciet op deze relatie. Het overgrote deel van hun klanten in Dakar, en zeker in de diaspora, komen van het platteland. Senegalese (illegale) migranten vechten voor huisvesting en een baan in een competitieve en onzekere omgeving. Marabouts weten dat de behoefte aan hun diensten daardoor groot is. Zij weten ook dat hun klanten sceptisch tegenover die diensten staan. Om hun betrouwbaarheid te legitimeren, benadrukken marabouts dan ook hun contacten met oudere, dus wij zere familieleden thuis. Interessant genoeg gebruiken sommige mara bouts in Nederland deze 'strategie' niet alleen voor landgenoten, maar ook voor autochtone klanten. Journalist Sander Donkers schrijft in Vrij Nederland: 'Mr. Mazo komt uit Senegal en noemt zich op zijn kaartje "helderziende, medium, astroloog, magneti seur". Ik ben geboren voor dit werken', verklaart hij plechtig. De gave wordt in zijn familie van vader op zoon doorgegeven maar als ik het echt allemaal wil weten, zegt Mr. Mazo, dan moet ik met hem mee naar Afrika. Hij gaat er zelf regelmatig heen, om zijn vader te consulteren.' (Vrij Nederland, 31 juli 2004) Oplichters of ontwikkelingswerkers? De verspreiders van de rechthoekige flyers richten zich voornamelijk op de autochtone, Nederlandstalige markt. Nederlanders weten weinig of niets over mara bouts en veel ondernemende mensen wagen daarom hun kans. In Nederland noemen deze ondernemers 69 Zeeuws Tijdschrift 2008 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 71