Senator Slager en de Vox Populi lijke en ingenieuze verhaal over de schat van de vos Reynaerde. Ze graven uit de modder van Graauw de halfingestorte gangen van een middeleeuwse burcht op, en laten daar de Koning Arthur-legende herleven door ze tot schuilplaats te maken van een heden daagse, tragische Parcival. De historische constructies zijn verbluffend. Maar nog knapper hebben Kisling en Verhuyclc ze verweven met wat media en markt werking heden ten dage met legendes doen: ze tot op hun gebeente exploiteren. Kisling en Verhuyck roeren met verve in de hedendaagse oersoep van de globali sering, want de heilige Graal die zich in Graauw zou kunnen bevinden, brengt uitzichtloze golfterreinen, themaparken met echte monniken, en schoonheids klinieken voort. Het dorp wordt daarbij meedogenloos opgeofferd. Temidden van de dodelijke slachtoffers die in hun sinistere scenario vallen, verpakten de auteurs zeer geraffineerd hun sarcastische cultuurkri tiek. Hun spannende en geestige 'historische' thriller is even uniek als actueel en daarom winnen Kisling en Verhuyck met hun listig Leugenverhaal de Zeeuwse Boekenprijs 2007. De jury van de Zeeuwse Boekenpiijs 20<orj bestond uit Ton Brandenbarg, Mario Molegraaf, Karla Peijs (voorzitter)Diny Schouten, Huib Uil en Paul van der Velde (secretaris). Dit rapport werd op 9 november 20oy voorgelezen in de Burgerzaal van het voormalige stadhuis van Middelburg door Karla Peijs waarna de prijs werd overhandigd door Hendnna van Cranenburgh aan de winnaars. Met de woorden 'Het volk heeft gesproken' overhan digde de hoofdredacteur van het Zeeuws Tijdschrift en secretaris van de ZBP, Paul van der Velde, de regalia van de Jan Bruijns-publieksprijs - een zilveren uitvoering van het Zeeuws Meisje - aan sierzeeuw Kees Slager. De bewaker van de Zeeuwse orale historische traditie, sinds vorig jaar lid van de Eerste Kamer voor de Socialistische Partij, was zichtbaar ingenomen met deze blijk van waardering van het Zeeuwse volk voor zijn boek Mijn Zeeland. 80 Zeeuws Tijdschrift 2008 i 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 82