BOEKHANDEL Voor het betere boek... Kantoorartikelen, Tijdschriften, Wenskaarten, Schoolspullen, CD-ROMS Tei. (0117) 453158 boeken hulpgoederen naar Antwerpen) was van groot belang voor een snelle geallieerde opmars. Ook de moeizame verhouding met de ministeries van Marine en Defensie waaronder men honderdtwintig jaar lang ressorteerde, komt aan bod. Roos houdt het vuurtje van de rancune met leesbaar genoegen brandend en vergeet niet te wijzen op de 'indrukwekkende bureaus' waarachter, ver van de dagelijkse praktijk, de beslissingen werden genomen. Toen de loodsen die de oorlogsjaren in het buitenland hadden doorgebracht - Roos noemt ze de 'Engelandvaarders' - in het vaderland terugkeerden, wilde men ze in de loodsdienst reïntegreren met dezelf de rang die ze in mei 1940 hadden. Dat zou hebben betekend, vertelt Doeke Roos, dat de loodskwekelingen die in de oorlogsjaren als stuurman of zelfs langdurig als kapitein hadden gevaren, weer in de loodsjol kon den plaatsnemen en matrozenwerk verrichten. 'Met dit boek,' aldus de achterflap, 'krijgen de Nederlandse loodsen en het Nederlandse Loodswezenpersoneel de plaats in de geschiedenis die hen toekomt.' Opnieuw een leesbaar werk over onze maritieme geschiedenis van de Vlissingse zoutwaterauteur Doeke Roos - als dit geschreven wordt is de eerste druk van De Nederlandse loods al bijna uitverkocht. ZEEUWSE BOEKENTOPTIEN 1 De Zeeuwse geschiedenis in meer dan 100 verha len Kees Slager (Van Gennep) 2 Capitool reisgids Zeeland Bartho Hendriksen (Unieboek) 3 Zeeland Karei Tomeï e.a. (Scriptum) 4 Mijn Zeeland Kees Slager (Atlas) 5 Bluf in Bhutan P. Slager (den Boer deRuiter) 6 Zeeuwse wijsheden Marco Evenhuis (Ruitenberg) 7 Wandelingen door Goes in de achttiende eeuw Joost Adriaanse (s.n.) 8 Monumenten van aarde R.M. van Heeringen e.a. (Bos Böttcher) 9 Dirk van Gelder 1938-1963 Agnes van de Noort- van Gelder (Den Boer-de Ruiter) 10 Armoede treedt binnen Kees Slager (De Koperen Tuin) De Zeeuwse boekentoptien wordt samengesteld op grond van recente gegevens van grotere boekhandels in Zeeland: De Dwkkery te Middelburg, 't Spui te Vlissingen, De Koperen Tuin in Goes, De Vries te Zierikzee en Basting in Oostburg. Boeken kunnen ter recensie worden toegezonden aan: J.J.B. Kuipers, Deltastraat 4474 AK Kattendijke (telefoon 0113-215137, e-mail: jjbkuipers@zeelandnet.nl). Aangesloten bij de 1 ibris-groep van zelfstandige boekhandels Havenplein 14 4301 CB Zierikzee Tel. <0111) 412 674 Fax(01 I I)417 210 Raadhuisplein 9a, 4501 BG Oostburg 86 Zeeuws Tijdschrift 2008 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 88