ROMEINS ERFGOED GOD, GODEN EN HEILIGEN Dit speciale nummer van het Zeeuws Tijdschrift zal op 31 mei 2008 officieel worden gepresenteerd in het Gemeentelijk Archeologisch Museum Aardenburg ter gelegenheid van de opening van de tentoon stelling God, goden en heiligen. Romeins en middeleeuws religieus erfgoed uit West-Zeeuws- Vlaanderen. Die tentoonstelling loopt van 31 mei tot 26 oktober 2008. VERDER LEZEN De lezer die zich verder wil verdiepen in het Romeinse verleden van Zeeland en Noordwest-Vlaanderen kan de uitgebreide literatuurlijst raadplegen waar door de auteurs naar verwezen wordt op www. zeeuwstijdschrift.nl AUTEURS Ad Beenhakker is oud-hoofd van het bureau Natuur en Landschap van de provincie Zeeland en publiceert geregeld over landschap en geschiedenis van Zeeland. Guus Besuijen studeert in het kader van de leergang klassieke archeologie aan de Universiteit Leiden af op een onderzoek naar Romeins metaal uit Aardenburg. Hij is werkzaam bij Hazenberg Archeologie. Wim De Clercq is universitair archeoloog en acade misch medewerker aan de Universiteit Gent, Vakgroep Archeologie en Oude Geschiedenis van Europa. Aukje-Tjitske Dieleman-Hovinga is secretaris van de AWN-Zeeland en volgt een studie archeologie met specialisatie archeobotanie aan de Universiteit Leiden. Robert M. van Dierendonck is provinciaal arche oloog van Zeeland en werkzaam bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland te Middelburg. Wouter Dhaeze is archeoloog van de stad Oudenburg en werkt momenteel aan een proefschrift over de Romeinse kustverdediging in Noord-Gallië. Amber Gemmeice is cultureel antropologe. Adriaan M.J. de Kraker is universitair docent en onderzoeker aan het Instituut voor Geo- en Bio- archeologie van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Jan J.B. Kuipers is schrijver en archeologisch mede werker van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Jean L. Meulemeester is kunsthistoricus en dienst hoofd cultuur en conservator van de stad Oudenburg. And ré van der Veeke is dichter en onder meer mederedacteur van het literaire tijdschrift Ballustrada. Arco C.J. Willeboordse is medewerker van de gemeente Sluis en conservator van het Gemeentelijk Archeologisch Museum te Aardenburg. 92 Zeeuws Tijdschrift 2008 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 92