(boven links) Voorgevel van het Badpaviljoen voorde restauratie. Foto bureau Harmonische Architectuur (Hoogenberk). (boven rechts) De voorgevel in de steigers. Foto Willem Heijbroek. (onder) Gerestaureerde voorgevel van het Badpaviljoen. Foto Francisca van Vloten, (linkerpagina) De huidige situatie van de aanbouw zeezijde als gevolg van bezwaar welstand. Foto Willem Heijbroek. Verloedering en verval Tot de jaren zestig van de vorige eeuw beheert de NV Zeebadinrichting Domburg het Badpaviljoen, enkele stranden en twee tennisbanen. Daarna wordt het paviljoen overgenomen door de Hotelmaatschappij Domburg, die het op zijn beurt weer overdoet aan de brouwerij De Drie Hoefijzers. Al vanaf midden jaren zeventig heeft het imposan te neorenaissance bouwwerk uit 1889 van architect Van Nieukerken er als een bouwval bij gestaan. Het wordt nog wel geëxploiteerd als café-restaurant onder de eigenaar brouwer Slcol, die De Drie Hoefijzers inmiddels had overgenomen. Skol vraagt 1.3 miljoen gulden voor het gebouw, een bedrag dat de Stichting Badplaatsbelangen Domburg niet lean opbrengen, vooral omdat de kosten voor renovatie ook nog eens aanzienlijk zouden zijn (volgens de raming toen ca. 1 miljoen gulden). Skol verkoopt het paviljoen in 1980 aan J.A.M. Bos, die het onderbrengt in de BV Domburgse Zeebadinrichting. Heemschut pleit ervoor het gebouw, dat op de voorlopige rijksmonumenten lijst is geplaatst, te herstellen of tenminste wind- en waterdicht te maken. Dat is provisorisch gebeurd, maar de hotelfunctie ging verloren vanwege onvol doende brandveiligheid. Hernieuwd gebruik In de grote zaal en het restaurant probeert de socië teit Luctor et Emergo activiteiten te organiseren, die iets van de oude glorietijd aan het eind van de negentiende eeuw doen herleven. De voorzitter Steven Molkenboer maakt met hulp van sociëteitsleden het j^ï 1-a/rif F - 15 Zeeuws Tijdschrift 2008 7

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 17