Het terras van Het Badpaviljoen. Foto's Anda van Riet. een schaaldierenbouillon met diverse vissoorten, knoflook en sinaasappelpoeder. Ferdie kiest, als hij het zelf mag zeggen, voor de coquilles Saint- Jacques met aardpeer en truffel, terwijl ook de parade van Zeeuwse oesters, die op diverse manie ren bereid kunnen worden, bij hem in de smaak valt. 'Maar besef wel', waarschuwt hij, 'dat onze menukaarten om de twee maanden vernieuwd worden. We houden steeds rekening met de sei zoenen, dus pin me niet vast op dat ene gerecht. Zeetong staat bijvoorbeeld niet op het menu, want die vissoort is momenteel aan het kuitschieten en dus veel te mager om met goed fatsoen op tafel te zetten.' Ook de wijnkaart van restaurant Het Badpaviljoen biedt voor elk wat wils. Joziasse en Dolk zijn zo slim geweest om de oude wijnvoorraad van Het Groot Paradys mee te nemen naar de nieuwe locatie. 'Dat betekent dat we behalve betaalbare ook exclusieve wijnen in huis hebben, Franse klassiekers uit de Bordeaux en Bourgogne bijvoorbeeld. Die zijn wel prijzig, maar ze geven ook body aan de kaart.' Inmiddels is Ferdie teruggekeerd naar zijn domein. De supermoderne en goed geoutilleerde keuken, waar hij de scepter zwaait over vijf collega koks. Door het grote open venster tussen het res taurant- en keukengedeelte is zichtbaar dat er met plezier en toewijding wordt gewerkt. 'De mensen mogen ons best zien', zegt de chef-kok en onder nemer, 'en het is leuk ook. We hebben niets te ver bergen trouwens. Het gaat om voedsel, dus bij ons heerst altijd discipline.' Hij herhaalt nog eens: 'We vormen een toegevoegde waarde voor het dorp met onze formule van toegankelijkheid én kwaliteit. Daar ben ik van overtuigd. Bovendien trekken we een nieuw publiek aan, ook buiten het hoogsei zoen. Mensen die nieuwsgierig zijn hoe dit gebouw er van binnen uitziet na ruim tien jaar leegstand. Daarna waaieren diezelfde mensen uit over het dorp en de omgeving. Ze gaan winkelen, overnach ten hier. Het is echt goed voor Domburg dat Het Badpaviljoen heropend is.' 22 Zeeuws Tijdschrift 2008 j 7

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 24