EEN BEELD VAN DR. MEZGER 'Uw dankbare patiënten en vereerders' Tijdens de officiële opening van het Badpaviljoen op n juni 2008 bieden Hilma Molkenboer-Mezger en haar zoon Steven Moikenboer de eigena ren van het gebouw een buste van hun illustere groot- en overgrootva der in bruikleen aan. Het terracotta borstbeeld van de kuurarts is in 1886 vervaardigd door de Engelse beeldhouwster Henrietta Montalba en zal een plaats krijgen in de behouden gebleven grote zaal van het gebouw, die tevens bedoeld is voor culturele activiteiten. Francisca van Vloten en Steven Moikenboer doken in hun papieren. Door Francisca van Vloten en Steven Moikenboer Op 't Groentje in Domburg werd in september 1910 uit naam van 'zijn dankbare patiënten en vereerders' een klein bronzen borstbeeld van Johann Georg Mezger (1838-1909) opgericht, dat belangeloos was vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer Auguste Falise. Naast zijn patiënten hadden de inwo ners van het Walcherse stadje alle reden om de arts hulde te brengen. Met zijn komst was Domburgs bloei als gerenommeerde badplaats begonnen. Het aantal buitenverblijven van vermogende Nederlandse en Duitse families nam toe, het Badhotel werd diverse malen uitgebreid, de herberg 't Schuttershof veran derde in een hotel, Villa Marina aan de Noordstraat werd in 1893 Hotel de l'Europe en hoog op de dui nen, schuin achter het Badhotel, werd in 1898 het Strandhotel gebouwd. Kosthuizen en pensionnetjes verrezen in het dorp. De Domburgse bevolking leek zich al gauw aan de nieuwe ontwikkelingen aan te passen. Die betekenden immers, na enige investe ringen, een belangrijke bron van inkomsten. Dat de voorzieningen geen luxe-karakter hadden, werd in het algemeen niet als een bezwaar gezien. Domburgs 24 Zeeuws Tijdschrift 2008 i 7

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 26