(links) Grégoire graaf Stroganoff, 1894, Fotograaf H. Ie Lieure, Rome. Foto Zeeuws Archief Middelburg KZGdW Zl Mezger 205. (rechts) Carmen Sylva in Domburg, 1889. Foto particuliere collectie. Domburg werd hun vaste zomerverblijf, met ingang van half augustus 1892 behandelde Mezger zijn patiënten er officieel. Zij kwamen uit heel Europa om hem te consulteren of zochten een logeeradres in het dorp en volgden een badkuur. Het gezin Mezger bestond intussen uit acht kin deren, met als jongste de in 1892 in Wiesbaden gebo ren Vera. In later jaren vertelde zij haar herinneringen aan haar dochter: Wat kon ik mij gedurende de winter in Parijs verheugen op Domburg. De reis erheen moet ik eerst vertellen. We reisden per salonwagen. We, dat zijn Papa, Mama, de broers, het personeel en de min. Ten slotte kwamen we aan in Roosendaal. Hier werd het rijtuig losgekoppeld en de hutkof fers uitgeladen. Maar nooit reisden we af naar Domburg voordat Mama thee had gezet in haar paviljoentje op het perron van Roosendaal. Van nu afhield ik het haast niet meer uit: mijn geit je. Ieder jaar kreeg ik een jong geitje en dat was voor mij Domburg. Bij aankomst stond het personeel dat Villa Irma in gereedheid had gebracht klaar om ons te ont vangen. Als ik aan mijn kinderjaren en dan aan de zomers in Domburg terugdenk dan was het er altijd zomer en warm. Ik was altijd in de tuin bij mijn geitje dat ik knuffelde en kuste. Mezger ontving zijn patiënten voornamelijk 's och tends, 's middags maakte hij met zijn vrouw en jong ste twee kinderen een rijtour over Walcheren. Het komen en gaan van de patiënten gaf ook de nodige afwisseling: De zitstok van Graf von Spee vond ik prachtig. De oude heer kon niet ver lopen en je zag hem dan genieten van duin en strand op zijn stok. Zijn zusters droegen grote panamahoeden en 29 Zeeuws Tijdschrift 2008 i 7

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 31