ELSTA WARMTEKRACHTCENTRALE De producten van Dow Chemical zijn veelal half fabrikaten en worden door andere bedrijven gebruikt om er eindproducten van te maken. Het bedrijf biedt een breed scala aan producten in meer dan 160 lan den, variërend van voedsel en medicijnen tot verfstof fen, verpakkingsmiddelen en producten voor persoon lijke verzorging. Dow Chemical heeft een jaaromzet van 54 miljard dollar en biedt wereldwijd werk aan 46.000 mensen. Dow Benelux is een geïntegreerd onderdeel van The Dow Chemical Company. In 1955 werd in Rotterdam gestart met de eerste activiteiten - tien jaar later werd de eerste productievestiging in Terneuzen officieel geopend en nog eens tien jaar later de vesti ging in Tessenderlo. In Terneuzen bevindt zich, met 26 productie-eenheden en ruim 2100 medewerkers, de op één na grootste vestiging van Dow ter wereld. Inmiddels bestaat Dow in de Benelux uit acht ves tigingen met in totaal 32 fabrieken in Nederland en België. Er werken ruim 2600 mensen en dagelijks zijn er vele honderden medewerkers van onderaanne mers aan het werk. Samenwerking met DELTA 'Om de productie in onze vestiging in Terneuzen op gang te houden, verbruiken we tussen de 400 en 800 ton stoom opgewekt door Elsta,' vertelt Willemsen. 'Het is dus essentieel dat de samenwerking met de participerende partijen zoals DELTA goed verloopt. De energierekening van Dow in Hoek alleen al bedraagt per jaar enkele honderden miljoenen euro's. Dit geeft aan dat onze belangen behoorlijk groot zijn en dat kinken in de kabel door bijvoorbeeld onbetrouwbaar heid van de elektriciteit- of stoomleveringen geweldig grote gevolgen hebben. De samenwerking is geforma liseerd en de onderlinge verstandhoudingen tussen de Elsta-partners zijn cordiaal. Alle betrokkenen besef fen de noodzaak en urgentie van een betrouwbare en concurrerende levering van elektriciteit en stoom, want we zijn allemaal erg afhankelijk van elkaar. Spannende veranderingen staan in de nabije toekomst wat betreft de samenwerking omtrent Elsta nog niet op de rol', volgens Willemsen. Als het aan hem ligt, wordt de coöperatie voorlopig op dezelfde positieve, open en vruchtbare wijze gecontinueerd. n Zeeuws Tijdschrift 2009 j 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 15