Ansoms begon er als productiedirecteur in 1987, vijf jaar later werd hij algemeen directeur. Duurzaam en integraal afvalbeheer, daar komt het in het kort gezegd op neer, hoogtechnologische ontwikkelingen op het gebied van verwerkingsinstallaties en oplossingen: hergebruik, recycling, compostering, vergisting, ther mische verwerking met energierecuperatie. Energie en materialen worden dus teruggewonnen want rekening houden met het milieu is hét uitgangspunt. In 2007 werd DELTA met 60 procent de grootste aandeel houder van het in Vlaanderen gevestigde bedrijf en in november 2008 werd deze participatie uitgebreid tot 75 procent. DELTA was al langer actief op het ter rein van milieu en afval, maar is met de verwerving van Indaver een belangrijke speler geworden in Nederland, Benelux en Europa. Grenzeloos Total Waste Management Ansoms: 'Indaver werd opgericht door de Vlaamse overheid en industrie om een oplossing te zoeken voor de verwerking van industriële en gevaarlijke afvalstoffen in Vlaanderen. Indaver zette op haar locatie in Antwerpen een uniek geheel op van com plementaire installaties. In Beveren gebeurde iets soortgelijks, daar ging het om de verwerking van huishoudelijke en vergelijkbare bedrijfsafvalstof- fen.' In beide business lines heeft het bedrijf core- klanten voor ogen met een duidelijke aanpak. 'Voor industrieel en gevaarlijk afval mikt Indaver op de chemie, farma, petrochemie en automotive met een total waste managementaanpak in de Europese lan den waar die klanten actief zijn. Voor huishoudelijk en vergelijkbaar bedrijfsafval mikken we op België, Nederland en Ierland in publiek private samen werkingsverbanden of door het afsluiten van lange termijnovereenkomsten met overheden en ophaalbe- drijven.' De internationale groei van Indaver zette zich eind jaren negentig in door de vraag van klanten in Europa die een oplossing zochten voor het beheer van hun afvalstoffen. 'Enerzijds vragen bedrijven meer en meer een integrale oplossing, anderzijds vragen klanten ook een oplossing over de lands grenzen heen. Bedrijven geven meer en meer de voorkeur aan een partner die het beheer van hun afvalstoffen deels of volledig uit handen neemt. Om kosten te sparen nemen steeds meer bedrijven hun toevlucht tot outsourcing. Bedrijven worden 26 Zeeuws Tijdschrift 2009 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 30