DUURZAAM EN INTEGRAAL AFVALBEHEER Rgnny Ansoms was de derde werknemer die bij Indaver in dienst werd genomen. Dat verklaart meteen zijn sterke betrokkenheid. Groei en ontwikkeling, hij maakte het allemaal mee. Wat heet; in 2007 realiseerde Indaver met haar §20 medewerkers een omzet van 225 miljoen euro. De D£LTA-doehter is daarmee op jaarbasis verantwoordelijk voor het beheer van zo'n 2 miljoen ton afvalstoffen. Door Rebecca van Wittene steeds groter en of gaan zich specialiseren. Steeds meer gaan ze op Europese schaal diensten inkopen. Klanten vragen dus vaker dan voorheen een interna tionale aanpak met eenzelfde kwaliteitsniveau van dienstverlening. Om die te kunnen garanderen is het belangrijk te beschikken over genoeg verwerkings installaties die ruim geografisch gespreid zijn waar door tegen voorspelbare prijzen gewerkt kan blijven worden.' In dit kader past de recente overname van de SAV-groep, met de bedrijven AVG en HIM, in Duitsland. Daarmee is Indaver het op één na groot ste bedrijf in (gevaarlijk) bedrijfsafval in Europa. Een ander voorbeeld is het bedrijf Indaver Relight, opge zet in 1999, een samenwerkingverband van Indaver met AVR-Van Gansewinkel. Ansoms: 'Vijftig procent van de TL- en spaarlampen die in Nederland worden ingezameld, worden verwerkt bij Indaver Relight in Beveren. De lampen worden met geavanceerde tech nologie milieuveilig verwerkt. Samenwerking over de grenzen werd opgezet om investeringen te kunnen doen in deze installatie en om voldoende lampen te kunnen verwerken. In 2008 werden 17 miljoen lam pen verwerkt, waarvan 5 miljoen vanuit Nederland.' Wederzijds vertrouwen Het werken op internationaal niveau heeft als voor deel dat over de landsgrenzen heen, alle beschikbare informatie uit alle hoeken van Europa gebundeld kan worden. 'Alle knowhow wordt internationaal uitgewis seld en komt zo op een efficiënte manier snel tot de regio en de klant. Dankzij die regiogerichte aanpak, met de beste specialisten uit het vak, is de klant ver zekerd van een ideale combinatie: mét de voordelen van het werken met een internationale groep én de voordelen van een snelle en flexibele dienstverlening dicht bij huis.' Indaver heeft een duidelijke strategie voor ogen en wil toonaangevend zijn in duurzaam afvalbeheer én duurzaam ondernemen. 'We laten ons leiden door milieuoverwegingen en economisch en sociaal verantwoorde keuzes. We hebben oog voor mens, veiligheid en milieu. We stellen wederzijds vertrou wen voorop, we zijn open in woord en daad. In ons werken zijn we steeds gericht op resultaat. En we hebben continu aandacht voor verbetering. De bele ving van deze kernwaarden is voor mij dé drijfveer in mijn dagelijks werken en het leidinggeven aan Indaver als organisatie.' 27 Zeeuws Tijdschrift 2009 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 31