Euro,,i'wo""" Bio BIO BASE EUROPE IN DE KANAALZONE Het moet dé kweekvijver Vlaamse Kanaalzone wordt de belangrijkste verzamelplaats van samenwerkende fembed rijven, Als in een echte gaarkeuken worden hier biobrandstoffen vervaardigd, stoomt het trainingscentrum gekwalificeerd personeel klaar én is bij het voorlichtingsloket alle informatie te verkrijgen. Het grensoverschrijdende proef project krijgt zes miljoen euro Europese subsidie. Door Lineke Broos 1-1 Europe de eerste Europese proeffabriek voor bio brandstoffen van de tweede generatie. Deze worden gewonnen uit plantaardig materiaal en kunnen vloei- baar of gasvormig zijn. Ze kunnen fossiele brandstof fen zoals benzine of diesel vervangen. De fabriek moet de brug vormen tussen de theoretische kennis en de industriële vervaardiging van de biobrandstof fen van de toekomst. In Terneuzen komt een trainingscentrum, speciaal gericht op biogebaseerde processen. Gekwalificeerde medewerkers kunnen na het voltooien van de opleiding i In het project bundelen Bioparlc Terneuzen, Ghent Bio Energy Valley en de universiteiten van Gent en Wageningen de krachten. Verder zijn onder meer DELTA en Zeeland Seaports belangrijke participanten. Het project streeft naar de uitbouw van een duurzame biogebaseerde economie. Het is een nieuw econo misch systeem waarbij landbouwproducten als tarwe, maïs maar ook stro en zemelen worden omgezet tot bijvoorbeeld biobrandstoffen en bioplastics. De samenwerking omvat drie onderdelen. In de oude brandweerkazerne in de Gentse haven opent Bio Base 32 Zeeuws Tijdschrift 2009 h-2

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 36