daarmee een uitstekende aanvulling op de sterk fluctu erende produktie van bijvoorbeeld windmolenparken. De Sloecentrale is niet alleen de eerste gasgestookte centrale die sinds lange tijd in Nederland wordt opge leverd, het is ook de modernste in zijn soort. Het ener gierendement ligt aanzienlijk hoger dan bij bestaande centrales. Bovendien is de uitstoot van CO2 en NOx ruim 25 respectievelijk 40% minder. Bijzonder is ook, dat juist in deze tijd, waarin het Nederlandse karakter van de energiesector onder druk lijkt te staan, DELTA en EDF hebben bewezen dat zelf standigheid en slagkracht hand in hand kunnen gaan. Niet voor niets is de Sloecentrale onlangs door het Britse blad Project Finance International uitgeroepen tot 'European Power Deal of the Year'. In 2007 ondertekenden DELTA Energy B.V. en Electricité de France (EDF) een samenwerkings overeenkomst voor de bouw en exploitatie van de Sloecentrale in Vlissingen-Oost. Voor het onderhoud is Siemens gecontracteerd. Met het bouw- en onder houdscontract is een bedrag gemoeid van 550 miljoen totaal. De centrale zal in de tweede helft van 2009 volledig operationeel zijn. De Sloecentrale is een moderne, gasgestookte elek triciteitscentrale, die een vermogen levert van ongeveer 870 MegaWatt, vergelijkbaar met de elektriciteitsbe hoefte van ruim twee miljoen huishoudens. In meer dere opzichten is dit project uniek. Een gasgestookte centrale is, in tegenstelling tot de meeste andere cen trales, in staat flexibel in te spelen op piekvraag en is

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 42