et in op vernieuwing De folder ligt op tafel. 'Betrokken en verbonden met Zeeland, is dat niet mooi geformuleerd?' DELTA Zeeland Fonds staat erop, officieel gestart op 1 januari 2009, maar de verzoeken stro men al binnen. 'Veelbelovende, inte ressante projecten zitten ertussen,' vervolgt Cees van Liere, voorzitter van dit nieuwe fonds. Door Rebecca van Wittene De juiste man op de juiste plek: voormalig burgemees ter van Sluis-Aardenburg en Noord-Beveland, gepensi oneerd maar nog altijd bruggenbouwer, hij zat in wel zestig besturen. 'Als je wat ouder wordt heb je natuur lijk veel leermomenten, en daar doe ik altijd mijn voor deel mee.' Het fonds is een zelfstandige stichting met een eigen bestuur, aldus Van Liere. 'Ik ben een echte Zeeuw en dan weet je een beetje hoe het hier in elkaar steekt en dat er sprake is van een eilandencultuur die nog altijd voor de nodige spanningsvelden zorgt. Ik vond het belangrijk om niet alleen mensen te bena deren uit alle windstreken maar ook mensen uit alle maatschappelijke geledingen. Nou, dat is gelukt.' Speerpuntprojecten DELTA vond het tijd worden om de sponsorstrategie eens grondig te herzien. 'Het aantal sponsorverzoeken was een optelsom van meer dan 1200 grote en kleine aanvragen; dat zijn we gaan structureren.' Het nieuwe fonds is er in principe voor iedereen binnen de beleidsvelden sport en vrije tijd, natuur en milieu, zorg en welzijn, kunst en cultuur. 'Als een kunstenaar een tot de verbeelding sprekend goed plan heeft dan zijn wij daar benieuwd naar. Maar het mogen ook kleinschalige activiteiten zijn. De senio renvereniging op Schouwen-Duiveland mag aanklop pen, de koersbalvereniging die wat te vieren heeft. We zijn er nog niet helemaal uit, maar ik lean me voorstellen dat het zinvol is om een bepaald bedrag te oormerken ten faveure van dit soort projecten. Door bijvoorbeeld tienduizend euro apart te houden voor kleine initiatieven die maar twee- of driehonderd euro nodig hebben. We moeten bezien op welke manier we dat handen en voeten kunnen geven. Het lijkt eenvou dig, maar je moet daar heel prudent mee omgaan!' Ook waardevolle, grote initiatieven kunnen rekenen op een financiële stimulans, soms zelfs meerjarig. 'We geven deze projecten de ruimte om te groeien, daarna moeten ze op eigen benen verder, we zijn uit op ont wikkeling.' Belangrijk is dat de evenementen het imago van Zeeland versterken. Van Liere hoopt dan ook dat dit fonds aanzet tot creativiteit bij organisaties. 'Aan de ene leant willen we energie stoppen in de Zeeuwse samenleving, aan de andere kant willen we Zeeland op de kaart zetten. Dat bereik je door diversiteit, eigenheid en vernieuwende invalshoeken als het gaat om de pro- 55 Zeeuws Tijdschrift 2009'i 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 59