Naast het sponsoren via het DELTA Zeeland Fonds maakt DELTA ook een aantal grote, aansprekende evenementen voor een bre der publiek toegankelijk. In Vlissingen vindt elk jaar in september het Internationaal Filmfestival Film by the Sea plaats. DELTA is hoofdsponsor. In 2008 zorgde DELTA ervoor dat duizenden schoolkinderen naar Vlissingen konden komen om een film te kijken. Ook van de DELTA Tour Zeeland is Delta hoofdsponsor. Het parcours van dit driedaagse wielerevenement laat Zeeland in optima forma zien, met de Oosterscheldekering, de Zeelandbrug, prachtige polders en de zware kasseien in Zeeuws-Vlaanderen. filering van Zeeland. Niet steeds terugvallen op de oude dingen die we al kennen, niet achteroverleunen maar vooruitzien. Wat dat betreft is er een wereld te winnen.' Subsidie quickscan Subsidiegangen zijn vaak ingewikkeld. Een grote papierwinkel, een langdurig gedoe, soms zelfs nauwe lijks te doen. 'Het DELTA Zeeland Fonds wil laagdrem pelig zijn en ik denk dat we erin geslaagd zijn om ons subsidiebeleid toegankelijk te maken voor iedereen. Op internet is een zogenoemde quickscan te vinden zodat je op een eenvoudige manier kunt zien of een project voldoet aan de criteria. Niet alleen helder, het voorkomt ook teleurstellingen. Voldoet het plan aan de basisvoorwaarden dan gaat het licht op groen, kom je niet door de scan dan hoef je ook geen aanvraag in te dienen. Afgezien daarvan komt het bestuur om de twee maanden bijeen, ook dat is de kracht van dit fonds. We kunnen overal flexibel op inspringen en snel beslissen. Binnen vier maanden weet de aanvrager waar hij of zij aan toe is.' Van Liere is zich bewust van het feit dat het bestuur zorgvuldig moet opereren. 'Als iets in Sluis wordt gehonoreerd, kun je niet zeggen dat Bruinisse het maar moet uitzoeken. De subsidieverstrekking moet bovendien objectief en transparant zijn, dus het is van belang dat we aan het eind van elk jaar verant woording afleggen. In 2010 wordt keurig een verslag gemaakt waarin gemotiveerd staat welke verzoeken door DELTA zijn gehonoreerd en welke bedragen daar mee gemoeid zijn.' 'Weet je wat ook bijzonder is? Dat DELTA de mogelijkheid biedt om werknemers in te zetten als vrijwilliger. Oud-werknemers of post-actieven die betrokken kunnen worden bij een of ander groot schalig evenement. En, als het project past binnen de bedrijfsfilosofie van DELTA, dan kan ook gebruik worden gemaakt van specifieke kennis van de huidige werknemers. Er moet uiteraard toestemming wor den gevraagd aan de directie, maar het betekent dat personeelsleden een aantal uren vrijgemaakt kunnen worden om mee te werken aan een project. Dat is bij mijn weten nooit eerder vertoond!' 56 Zeeuws Tijdschrift 2009 1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 60