ZEEUWS TIJDSCHRIFT Jaargang 59, nummer 1-2, 2009 Redactie Lineke Broos, Marcel Migo, Oscar Steens, Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Foto's Ton Stanowicki, Fotoarchief DELTA Tekening Gijs Sevenhuijsen Vaste medewerkers Jan Kuipers, Anda van Riet, Diny Schouten, André van der Veeke Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift mevr. I< Peijs (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), D. van den Bout, A.L. Oosthoek, K. Scherphuis Adres Postbus 503, 4330 AM Middelburg, 0114 - 32 28 78, redactie@zeeuwstijdschrift.nl, www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt vijf keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 45,00 euro franco per post. Abonneren kan telefonisch of via de website. Opzegging dient schriftelijk te geschieden twee maanden voor het einde van het lopende jaar. vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Pitman Goes Adverteerders Auberge De Campveerse Toren Veere, Koninklijke Zeelandia Groep b.v., Zeeland Seaports, Provinciale Zeeuwse Courant, de Drukkery Middelburg, De Koperen Tuin Goes, Boekhandel De Vries Zierikzee, Basting Boeken Oostburg, Pitman Goes, Schulting Partners Middelburg, Zeeland Port Promotion Council, DRV Accountants en Belastingadviseurs Deze publicatie is mede tot stand gekomen met financiële steun van de Provincie Zeeland 2009 Zeeuws Tijdschrift, ISSN 0166-5154 De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die des ondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. zeelandstad en het maatschappelijk ondernemen Paul van der Velde een vernuftige energieleverancier kijkt naar de toekomst Paul van der Velde sprak met Peter Boerma, CEO van DELTA, over de positie van het bedrijf in de energie wereld en de toekomstige rol van kerenergie daarin. 'i q milieuvriendelijke warmtekrachtcentrale elsta Lineke Broos interviewde Nico Wïllemsen die verantwoor delijk is voor het energiebeleid van Dow in Europa. milieubewuste consumenten Lineke Broos liet energieadviseur Sjaak Vogel van DELTA uitleggen wat de consumenten dienen te doen om milieubewust met energie om te gaan. op stap met hans plak: service aan huis Lineke Broos ging een dag mee met Hans Plak storings coördinator van Infra. de zon schijnt nog 4 miljard jaar. Kees Westerweele, financieel eindverantwoordelijke van Solwafer, wist Lineke Broos ervan te overtuigen dat zonne-energie de toekomst heeft. 1 9 dwars door de westerschelde een nieuw stroom lei ding Fons Pijnen, manager business-unit hoogspanningstech niek van DELTA vertelde Lineke Broos over de vele moeilijk heden bij de aanleg van de nieuwe hoogspanningsleiding. de zeeuwse reinigingsdienst en het streven naar een provinciebrede aanpak Rebecca van Wittene sprak met de manager operations van de ZRD, Fred Bron, over hoe in Zeeland het afval wordt weggewerkt. 26 'ndaver. duurzaam en integraal afvalbeheer Ronny Ansoms, algemeen directeur van Indaver ver telde Rebecca van Wittene over zijn ambities. 30 waterwinning in sintjansteen Henk Ketelaars, manager van de afdeling technolo gie en bronnen bij Evides, wordt in zijn gesprek met Rebecca van Wittene bijna lyrisch over het schitterend gelegen waterwingebied in Sint Jansteen.

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 6