GLUREN BIJ Met het project 'Gluren bij de buren' bekijkt Curamus hoe door grensoverschrijdende samenwerking de oude ren in Oost Zeeuws-Vlaanderen langer en comfortabeler zelfstandig thuis kunnen blijven wonen. De drie part ners - de Vlaamse Landelijke Thuiszorg, de Stichting tante Louise-Vivensis (uit West-Brabant) en Curamus willen een antwoord bieden op de vergrijzing van de samenleving, de groeiende uitgaven in de zorgsector en de noodzaak om zorgbehoevende personen zo comfor tabel mogelijk in de (thuis)zorg te houden. Door Henk van Koolwijk Het project is gericht op alle zorgbehoevende perso nen in de thuiszorg (ouderen, zieken en gehandicap ten) en hun mantelzorger en heeft als doel het com fort en de veiligheid in de thuissituatie te verbeteren. Bovendien zal dit project de arbeidsparticipatie ver hogen en nieuwe arbeidsplaatsen creëren. Door deze grensoverschrijdende samenwerking wil Curamus ouderen in de regio Oost Zeeuws-Vlaanderen langer en comfortabeler zelfstandig laten wonen. Op 4 febru ari 2009 was de officiële aftrap in Baarle Hertog. Een symbolische plaats omdat de grens tussen Nederland en België hier dwars doorheen loopt. Het project loopt van 1 september 2008 tot 30 september 2011. De steun van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling voor dit project bedraagt iets meer dan 700.000 euro. Versterking welzijnsaanbod Curamus hoopt dankzij de Europese subsidie vooral het welzijnsaanbod voor de cliënten van Curamus vei lig te stellen en te verhogen. Stephan Buijsse, lid van de Raad van Bestuur: 'Met het wegvallen van de lan delijke subsidie Diensten Welzijn en Zorg, dreigt het welzijnsaanbod voor onze extramurale cliënten in de knel te komen. Met behulp van dit project hopen wij een goede oplossing te vinden, die ook financieel ver antwoord is. En wij kunnen onze kennis en ervaring met het toepassen van domoüca en comforthulpmid- delen in de extramurale zorgwoningen uitwisselen met de andere deelnemers.' Gluren bij de Buren wil een antwoord bieden op de vergrijzing van de samenleving, de groeiende uit gaven in de zorgsector én de noodzakelijke tendens om de intramurale zorg zo lang mogelijk uit te stel len door een brug te slaan tussen de residentiële zorg en de thuiszorg. De drie instellingen willen eikaars dienstverlening leren kennen, eikaars aanbod uit breiden en versterken, zodat (zwaar) zorgbehoevende mensen langer thuis kunnen wonen. Verder willen ze eikaars voorzieningen optimaal benutten om zo de uitgaven in de zorgsector zo veel mogelijk te kunnen beperken. 16 Zeeuws Tijdschrift 2009 j 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 16