Sonja Arendse Anja Verschueren iemand onwel wordt dan moet je de bedrijfshulpverle ning waarschuwen. Die bhv'ers komen dan toegesneld om hulp te verlenen. Dagelijks vragen mensen om een taxi te bellen. Dat doe ik dan en zij wachten in de hal tot de taxi er is. Als er mensen aan de balie komen die met iemand die in het ziekenhuis werkt een afspraak hebben, bellen wij en dan worden ze opgehaald. Ook heb je veel met iedereen die in het ziekenhuis werkt contact, of via de telefoon om hen zo goed en snel mogelijk met iemand door te verbinden, of ze komen aan de balie iets vragen. [AH] Ik begin om 8.00. Vandaag is de zorgcoördinator vrij en vallen haar taken zoals planning, overzicht hou den en aanspreekpunt op mij. Eerst langs het avond-, nacht- weelcendhoofd om te horen of er bijzonderhe den zijn over cliënten die de nacht overgebleven zijn. Dan langs de afdeling opname om de opnamelcaarten voor de volgende dag mee te nemen, zodat de ver pleegkundige dossiers gemaakt kunnen worden van de cliënten die definitief komen. Op de afdeling lees ik de mappen van de cliënten die een nacht overge bleven zijn zodat ik wat meer achtergrondinformatie heb. Dat is handig als straks de artsen langskomen. Het is druk op de afdeling. Er worden vandaag acht tien mensen geopereerd voornamelijk short stay- en dagverpleging. Ook komen er nog tien interne patiën ten voor maag-, darm- en longonderzoek. Op een totaal van negentien bedden is dat wel schipperen geblazen om iedereen te plaatsen. Artsenvisite wordt gelopen. Nu horen we welke cliënten ontslagen worden. Eerst krijgen ze nog de nodige (wond)zorg. Als alles in orde is, wordt de familie gebeld om de cliënt op te halen. Soms moeten cliënten nog even blijven om de uitlag van hun bloed onderzoek af te wachten. Tussen deze werkzaamhe den door heb ik ook patiënten toegewezen gekregen waarvoor ik de rest van de dag verantwoordelijk ben. Ik neem deze mensen op, geef uitleg over de gang van zaken betreffende de afdeling en de ingreep en wat ze na de operatie kunnen verwachten. Indien nodig worden pre-operatieve handelingen verricht zoals scheren, laxeren en bloedonderzoek. [ASV] We hebben nu een cliënt liggen met een mrsa-bac- terie. Ze is zo bij ons binnengekomen. De cliënten delen met zijn tweeën een badkamer dus dat kan even niet. We moeten nu besmet gaan verplegen en voor dat we deze kamer binnengaan ons helemaal volgens protocol kleden en verzorgen. Zo moet ook de was en de badkamer volgens een streng protocol schoonge maakt worden. [BH] Thuiswonende heer geleerd om te gaan met de bedie ning van zijn elektrisch verstelbare sta-op fauteuil. Kleurenstickers op de knoppen geplakt zodat de ver- 30 Zeeuws Tijdschrift 2009 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 30