komende dagen gaat overlijden aan een beroerte. 'Kan ze nu niet meer wakker worden, dokter?' 'Ja, dat lean maar ik verwacht het niet. Maar ik heb in dit vak al zo vaak wonderen gezien!' [JE] Vanochtend op locatie Antonius gebleven voor de Zorg Advies Punt (ZAP) service in Kloosterzande, Zodoende krijgen mensen uit de buurt gelegenheid aan te kloppen met vragen zonder dat ze naar het ZAP in Hulst moeten rijden. Vanmiddag wordt door een collega dezelfde service verleend in verzorgings huis de Lange Akkers in Koewacht. Dag, tijd en plaats worden in de lokale kranten aangekondigd en op druk bezochte plaatsen zoals de huisartsenpraktijken en dorpshuizen hebben we flyers opgehangen met daarin relevante informatie over deze ZAP-service. [LB] Gesprekje aan het bed met een cliënt. In het vuur van het verhaal roept ze 'meisje' en schrikt er zelf van, verbetert snel 'dokter'. Maar als je 98 jaar bent, mag je de dokter best 'meisje' noemen, vergeleken met haar kom ik ook nog maar net kijken. [JE] MIDDAG Vanmiddag weer twee scholingen gedaan. Ik krijg er steeds meer vertrouwen in. Ook vinden de mensen de scholingen helder en ik heb veel positieve reacties gelukkig. [AV] Vanmiddag had ik een bijscholing. Deze wordt gege ven door een verpleegkundige. We hadden vandaag decubitus en wondverzorging. Vorige maand heb ik reanimatie gehad en eind vorig jaar zuurstof en injec teren. Ik vind dit heel prettig dat dit gegeven wordt. Sommige dingen komen weinig voor en omdat ik hier al vanaf 1992 werk, is de school al even geleden. Nou blijf ik door de leerlingen wel steeds op de hoogte en als er protocollen aangepast worden wordt dit wel goed aan ons doorgegeven. [BH] Vervelende administratieve taken gedaan. Helemaal mijn ding niet maar het hoort erbij. Functioneringsgesprek gehad. Ik mag blijven. [GT] Ik ga naar een andere verdieping op somatielc om met een cliënte met de ziekte van Parkinson te oefenen. Liesbeth de Bruijn We kennen elkaar al acht jaar. Zij lean door haar ziekte vaak moeilijk spreken, maar we begrijpen elkaar aardig goed. Soms vertel ik haar al oefenend zelf iets wat ik heb meegemaakt met mijn zoontje. Zij heeft zelf zeven kinderen groot gebracht en is er dol op. Ze straalt soms van het lachen als ik een of ander voorval uit de doeken doe. Soms doen we mobiliserende oefe ningen op bed, soms in de stoel (voor zover dat moge lijk is), soms doen we ademhalingsoefeningen en als mevrouw fit is en er is iemand in de buurt om ons te helpen dan lopen we een meter of tien. [SA] Ook 's middags worden weer cliënten opgenomen. 32 Zeeuws Tijdschrift 2009 j 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 32