Integratie van Zeeuws zorgonderwijs. Het ROC Zeeland, het ROC Westerschelde, het Hoornbeeekcollege en de Hogeschool Zeeland (HZ) signaleren allemaal deze trend. Samenwerking is belangrijk in Zeeland. Niet alleen tussen de scholen onderling maar evenzeer met de zorginstellingen, begrip en vaardigheden zijn gericht op het weten schappelijk onderbouwen van de klinische praktijk. Dat is winst voor de organisatie en de studenten. Een voorbeeld daarvan is het niet meer desinfecteren voordat er geïnjecteerd wordt. Dat is onderzocht in Amerika en wordt in steeds meer ziekenhuizen toege past. Een ander voorbeeld is de visie op het separeren in de geestelijke gezondheidszorg. In de USA is men al langer dan in Nederland bezig de toepassing van dwang en drang terug te dringen. Medewerkers van Emergis hebben een studiereis gemaakt naar Amerika om te leren hoe ze een verdere daling van het aantal toepassingen van dwang en drang kunnen bewerkstel ligen. Samen met hen hebben we deze ervaringen geïmplementeerd in het onderwijs.' met ViaZorg en met Vlaamse ziekenhuizen, hogescholen en universiteiten. Dat onderschrijven diverse mensen uit de raktijk van het zorgonderwijs. Door Margot Verhaagen ROC Zeeland: naar competentiegericht onder wijs Anita Hagen, teamleider Verpleegkunde bij het Cluster Zorg van het ROC Zeeland, schetst ook een beeld van een dynamische onderwijsomgeving. 'Voor veel zorgverleners in Zeeland verzorgt het ROC Zeeland opleidingen op mbo-niveau. We zijn niet alleen nauw verbonden met die zorginstellingen op uitvoerend niveau maar ook op management- en beleidsniveau. Een grote opgave waar we voor staan is dat we met ingang van 2010 competentiegericht moe ten gaan opleiden. Daar betrekken we de zorginstel- Nurses on Tour Leroy de Priester, student verpleegkunde aan Hogeschool Zeeland, richtte in 2007 de stichting Nurses on Tour op. Leroy de Priester, wiens roots op Ambon liggen, ontving voor zijn initiatief de prestigieuze ECHO Award 2009. De ECHO Award is ingesteld om talentvolle studenten van niet- westerse herkomst die opvallen door studietalent en maatschappelijke betrokkenheid, aan te moedigen. De jury vond het vooral bijzonder dat Leroy zijn competenties als student Verpleegkunde combineert met ondernemerschap. Hij heeft zich vanaf het eerste jaar van de opleiding Verpleegkunde intensief ingezet voor hulp en ontwikkeling op het gebied van medische en sociale hulpverlening in diverse ont wikkelingslanden. Nurses on Tour groeide uit tot een bloeiende organisatie die hij samen met drie medestudenten runt. Nurses on Tour zet zich in om de malaria en bijkomende problematiek in afgelegen dorpen in het noorden van Ghana te bestrijden. De stichting voorziet zwangere vrouwen en kinderen van een muskietennet en gezondheidsvoorlichting over malaria. Op verschillende manieren zamelt De Priester geld in voor deze stichting. 35 Zeeuws Tijdschrift 2009 j 3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2009 | | pagina 35